Archiwum Polityki

Coś z życia

Pazerni studenci
Nie lada kłopot ma Katolicki Uniwersytet Lubelski. Podczas niedawnego spotkania w sprawie wysokości stypendiów władze uczelni dały wyraz niezadowoleniu z rosnących postaw roszczeniowych wśród studentów. Kwestor KUL na łamach „Kuriera Lubelskiego” mówiła: „Kiedyś nie brakowało chętnych do obsługi konferencji i egzaminów wstępnych. Teraz coraz częściej studenci KUL domagają się za to zapłaty”. Sytuacja stała się niepokojąca. Zwłaszcza po rachunku, jaki wystawił uczelni jeden ze studentów. Otóż był to rachunek za udział w mszy.

Ślubne kajdanki


Wyjątkową sprawnością, ale i taktem wykazali się łódzcy policjanci. Zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież tira już w tydzień po dokonanym przestępstwie. Jednak to miejsce zatrzymania czyni tę sprawę niezwykłą – podejrzanych znaleziono w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jeden z przestępców brał właśnie ślub, a drugi był jego świadkiem. Policjanci poczekali, aż pan młody powie TAK, pierwsi złożyli życzenia i do obrączki dołożyli bransoletki.

Autem po Łodzi


Nowy prezydent Łodzi chce sprzedać służbowe auto przejęte po poprzedniku. Peugeot 607 jest zdaniem Jerzego Kropiwnickiego zbyt drogi i za bardzo luksusowy. Zaledwie dwuletni, komfortowo wyposażony wóz nie zainteresował też wojewody łódzkiego Krzysztofa Makowskiego (mianowany z ramienia koalicji SLD-PSL), który poszukuje właśnie reprezentacyjnego auta dla siebie. Powód braku zainteresowania jest jednak inny niż u prezydenta. W urzędzie wojewódzkim powiedziano dziennikarzom RMF FM, że samochód jest za stary. Może to kolejny przyczynek do odpowiedzi na pytanie, dlaczego lewica straciła Łódź?

Ziemia dla ziemniaków


Rząd przyjął projekt ustawy o ustroju rolnym. Ustawa ma rzekomo zapobiec wykupowi ziemi przez cudzoziemców.

Polityka 48.2002 (2378) z dnia 30.11.2002; Fusy plusy i minusy; s. 92
Reklama