Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Trafnego spostrzeżenia dokonało pismo „Shape”. Otóż żeby pozbyć się nadwagi, trzeba zastosować dietę, ale nie jest to takie proste. „Nowe reguły dietetyczne realizuj już na etapie zakupów – jeśli nie kupisz żółtego sera i białego pieczywa, to tego nie zjesz”. WDR: Jeśli nie kupisz czarnego kawioru, też go nie zjesz, ale jest jeszcze gorzej. Jeśli kupisz zielone buty i czerwoną piłkę, też tego nie zjesz.

Jako jedną z recept na udane życie „Tina” podaje: „Warto wiedzieć, do czego zmierzasz, bo możesz ustalić, co będzie konieczne i ile potrzebujesz na to czasu”. Na szczęście dla tych, co nie wiedzą, że lepiej wiedzieć, albo nawet nie wiedzą, co chcieliby wiedzieć, tuż obok pismo zaleca: „Pytaj samą siebie o radę”.

W „Domowym Fachowcu” możemy przeczytać: „W warunkach indywidualnego budownictwa cement odpowiedniej marki kupujemy w workach papierowych w potrzebnej ilości, składujemy na placu budowy i korzystamy w zależności od potrzeb”. WDR: Ale też, gdy mamy taką potrzebę, możemy kupić cement absolutnie nieodpowiedniej marki w zupełnie niepotrzebnej ilości i składować go pod łóżkiem.

Jeśli twój partner notorycznie zostawia otwartą deskę na sedesie, jest i na to sposób, a podaje go „Jestem”. „Postaraj się, by jego ukochany discman zawędrował do łazienki. Czy to twoja wina, że kot niechcący zrzuci discmana w czeluście klozetu? Rada: kota z powodzeniem może zastąpić dziecko przyjaciółki”. Dziecko przyjaciółki może nawet zastąpić discmana, na pewno prędzej zawędruje do łazienki. Wcześniej zamów hydraulika, ale jego już nie spuszczaj w czeluście, chyba że on też jest dzieckiem przyjaciółki.

W ogóle dzieci ostatnio często kojarzone są z sedesem. Jeśli nasz syn jest zazdrosny o młodszego brata albo się na niego złości – „Przypomnij dziecku kilka historyjek z dzieciństwa” – radzi „Świat kobiety”.

Polityka 48.2002 (2378) z dnia 30.11.2002; Fusy plusy i minusy; s. 93
Reklama