Archiwum Polityki

Kup to sam

Najczęściej powtarzane przez mężczyzn zdanie w sklepie brzmi: „Tak kochanie, to jest bardzo ładne. Ale czy możemy już stąd wyjść?”. Mamy nadzieję, że nasz poradnik sprawi, iż panowie odkryją radość kupowania prezentów dla pań, a pobyt w sklepach z tortury stanie się dla nich prawdziwą przyjemnością. (Paniom proponujemy zacząć czytać ten dodatek od przeciwnej strony. Również panom, którzy szukają prezentów dla panów).

Oto cztery najważniejsze powody, dla których mężczyźni nie cierpią zakupów:

1. Każda minuta spędzona w sklepie wymaga od nich poświęcenia i hartu ducha. 10 minut w sklepie równa się 5 minutom spędzonym na fotelu dentystycznym.

2. Mężczyźni nie lubią pytać o drogę, kiedy jadą samochodem, tak samo wątpią w to, że w dokonaniu zakupów może im pomóc obsługa sklepu.

3. Wielu z nich ma także poczucie, że kręcąc się po sklepie z niepewną miną i oglądając się po sklepie z niepewną miną i oglądając produkty przeznaczone dla płci przeciwnej wyglądają na zagubionych i bezradnych, a to fatalnie odbija się na ich ego.

4. Przedświąteczny tłok w sklepach, masa przeróżnych ofert, niepewność, co naprawdę chciałaby dostać żona, córka czy przyjaciółka, pogłębiają jeszcze frustrację mężczyzn.

 

W tej trudnej sytuacji mogą liczyć na poradnik „Polityki”. Przedstawiamy w nim wiele propozycji prezentów, od tańszych do kosztownych, od rzeczy małych do większych, od kosmetyków po przedmioty domowego użytku i elektronikę. Braliśmy pod uwagę różne upodobania i marzenia kobiet. W naszym dodatku znajdują się podarki, które można wręczyć bliskiej osobie, jak i pani, z którą panów łączą mniej zażyłe stosunki.

Jeszcze raz podkreślamy, cena podarku nie jest najważniejsza. Nie warto zatem przesadzać z ilością wydanych pieniędzy. Bardziej niż najkosztowniejszy nawet podarek liczą się: intencje, pamięć, chęć zrobienia przyjemności, niespodzianka. Nawet najmniejszy drobiazg, wybrany z pietyzmem przez mężczyznę, każdej kobiecie, tej bliższej i dalszej, sprawi prawdziwą frajdę.

Propozycje prezentów znajdą się w trzech działach:

Dla pań
Dla nastolatek
Dla dziewczynek

Jest jednak sporo rzeczy, które można podarować zarówno córce, jak i żonie, matce lub koleżance.

Dodatki 48.2002 + Polityka. Co jej kupić? (90004) z dnia 30.11.2002; s. 3
Reklama