Archiwum Polityki

Kup to sama

Najczęściej powtarzane przez kobiety zdanie w sklepie brzmi: „Tak, to naprawdę bardzo ładne, ale wpadnę jeszcze do kilku sklepów, a potem wrócę”. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi Czytelniczki od razu trafią do właściwych sklepów, a w nich znajdą wymarzone prezenty dla panów. (Panom proponujemy zacząć czytać ten dodatek od przeciwnej strony. Również paniom, które szukają prezentów dla pań).

Kobiety chętnie spędzają czas na zakupach i zazwyczaj dobrze wiedzą, co kupić, aby sprawić przyjemność matce, córce, przyjaciółce. Gorzej rzecz się przedstawia, gdy chodzi o wybieranie prezentów dla mężczyzn. Panowie podpytywani o to, co chcieliby dostać, odpowiadają najczęściej, że niczego im nie potrzeba. Kobiety, zdane w tej sprawie na własną intuicję, decydują się w końcu na kupno: kolejnego krawata, kapci, piżamy. Są to prezenty z gatunku bezpiecznych i przydatnych, ale pozbawione waloru wyjątkowości. Nie podbudowują ego mężczyzny, bo nie olśniewają celnym strzałem w jego zainteresowania, hobby czy upodobania. Co kupić, aby własnym prezentem z bliskiego mężczyzny nie czynić nudnego pantoflarza, ale umocnić jego wizerunek jako superfaceta?

W odpowiedzi na to pytanie pomoże nasz poradnik. Po dokładnym zapoznaniu się z jego zawartością, wybór prezentu powinien być już prosty. A przedstawiamy ich wiele, od tanich do drogich, od drobiazgów, kosmetyków, po przedmioty domowego użytku i elektronikę. Braliśmy pod uwagę różne gusta i potrzeby panów starszych oraz młodszych. Są prezenty, które można wręczyć w kontaktach zażyłych i intymnych, jak i takie, które można ofiarować przy bardziej oficjalnej znajomości.

Jeszcze raz podkreślamy: cena podarku nie jest najważniejsza. Nie warto zatem przesadzać z ilością wydanych pieniędzy. Bardziej niż najkosztowniejszy nawet prezent liczą się: intencje, pamięć, chęć zrobienia przyjemności, niespodzianka. Nawet drobiazg, wybrany z pomysłem przez kobietę, sprawi mężowi, synowi, przyjacielowi prawdziwą frajdę.

Propozycje prezentów znajdą się w trzech działach:

Dla panów
Dla nastolatków
Dla chłopców

Jest jednak sporo rzeczy, które można podarować zarówno synowi jak i mężowi, ojcu lub koledze.

Dodatki 48.2002 + Polityka. Co mu kupić? (90005) z dnia 30.11.2002; s. 3
Reklama