• Mundial w prasie kościelnej. „Gość niedzielny” informuje: „O błogosławieństwo Boże dla polskich piłkarzy grających na Mundialu modlono się 2 czerwca na warszawskim Ursynowie. – Niech nasi chłopcy zaproszą Koreańczyków do Mazurka Dąbrowskiego, a w mazurze to my sobie lepiej radzimy – przekonywał ks. Adam Zelga z reprezentacji polskich księży. (...) W kościele bł. Edmunda Bojanowskiego polscy piłkarze spotkali się na specjalnej Mszy św. Przed mistrzostwami świata. (...) Msza odprawiona 2 czerwca była kontynuacją tamtych modlitw. Uczestniczyła w nich żona trenera reprezentacji – Urszula Engel”. We Wrocławiu zaś została odprawiona msza św., podczas której modlono się o cud, by Polacy wygrali.
• Efektem mistrzostw świata w piłce nożnej jest też komunikat wydany przez impresariat Edyty Górniak: „W związku z zaistniałą sytuacją oraz atmosferą panującą wokół osoby Pani Edyty Górniak po wykonaniu hymnu w Korei, impresariat Pani Edyty Górniak zdecydował się zawiesić wszelką działalność koncertową i promocyjną artystki, również ze względu na bezpieczeństwo artystki, jak i widzów koncertu”.
• „– Wolność prasy polega na jej pluralizmie i w tym znaczeniu jest ona wolna, ale jeśli ktoś finansuje gazetę, to zawsze czegoś od niej chce. Np. żeby w gazecie napisano, iż narzeczona właściciela gazety jest najpiękniejsza. Pluralizm zasadza się na możliwości zakwestionowania tej informacji przez inną gazetę i stwierdzeniu, że narzeczona właściciela tej innej gazety jest nie tylko najpiękniejsza, ale także inteligentna. Chodzi o to, żeby wszystkie narzeczone właścicieli wszystkich gazet mogły być najpiękniejsze.