Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• Z okazji piłkarskich mistrzostw świata w menu popularnych barów McDonald’sa pojawiła się McPolska. Na kanapkę o tej nazwie składa się bułka sezamowa, kotlet wieprzowy, plastry sera i bekonu, ogórek piklowany, cebula i ketchup, a także sos chrzanowy.

• Tymczasem piłkarska reprezentacja naszego parlamentu przegrała 2:3 w meczu towarzyskim z parlamentarzystami Słowacji. Wysłannik „Trybuny Śląskiej” zanotował: „Nie ma co ukrywać, że polscy parlamentarzyści nie zagrali najlepiej. Na boisku panował często chaos, a akcje prowadzone były zbyt wolno i nieskładnie. Nasi sprawiali wrażenie, jakby nie mogli się dogadać”.

• B. reprezentacyjny bramkarz Jan Tomaszewski, dzisiaj felietonista „Przeglądu Sportowego”, o rządach sprawowanych w Polskim Związku Piłki Nożnej przez Zbigniewa Bońka, b. rozgrywającego reprezentacji: „Zatwierdzenie innego systemu rozgrywek, bez uprzedniej dogłębnej analizy minionego sezonu i wbrew stanowisku prawie wszystkich klubów, jest niczym innym, jak kolejnym »zetpeenowskim zamordyzmem«, nie mającym nic wspólnego z demokracją oraz zrozumieniem zasady: kto komu powinien służyć”.

• Sport, film i polityka. B. mistrz świata w judo Rafał Kubacki, który zagrał siłacza Ursusa w filmie „Quo vadis”, widzi się w roli prezydenta Wrocławia. Właśnie ogłosił, iż wystartuje w wyborach z listy Samoobrony.

• Sensacja na pierwszej stronie „Kuriera Lubelskiego”: „Służbowa lancia Andrzeja Leppera wjechała na przystanek MPK i zatarasowała połowę chodnika przy ul. 3 Maja w Lublinie. Przechodnie potykali się o auto, w końcu zaparkowany na zakazie pojazd przepędzili strażnicy miejscy. Lepper długo szukał swojej limuzyny.

Polityka 23.2002 (2353) z dnia 08.06.2002; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama