Archiwum Polityki

Kadry • Nominacje • Denominacje

Prof. Witold Koziński (56 l.) został prezesem państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Po ukończeniu studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW został tam pracownikiem naukowym i do dziś kieruje Katedrą Bankowości i Finansów. W l. 1992–98 był I zastępcą prezes NBP Hanny Gronkiewicz-Waltz. Potem pracował m.in. jako członek zarządu Telbank i prezes PTE Allianz Polska SA. Jest członkiem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź. Członek SLD, doradca ekonomiczny Leszka Millera i jeden z kandydatów na ministra finansów po odejściu z tego stanowiska prof. Marka Belki. W dniu objęcia stanowiska przez nowego prezesa rada nadzorcza banku odwołała ze stanowisk dwie wiceprezes BGK: Irenę Herbst i Małgorzatę Żymierską.

Przemysław Szustakiewicz

(32 l.) został wiceprezesem Urzędu Zamówień Publicznych. Minister Krzysztof Janik powołał Szustakiewicza na to stanowisko z rekomendacji PSL, o czym poinformowało biuro prasowe tej partii. Z wykształcenia jest on prawnikiem. Działacz Związku Młodzieży Wiejskiej. W l. 1995–2001 (za prezesa Janusza Wojciechowskiego) był rzecznikiem prasowym, a potem dyrektorem Departamentu Organizacyjnego NIK. Podczas wyborów parlamentarnych w 2001 r. był rzecznikiem prasowym PSL, a ostatnio doradcą i rzecznikiem ministra środowiska Stanisława Żelichowskiego. Autor ponad 200 artykułów popularyzujących prawo karne i administracyjne. Żonaty, ma syna. Hobby: biblistyka i historia Chin.

Ponadto:

Gen. bryg. Marek Samarcew (dotąd zastępca dowódcy Śląskiego Okręgu Wojskowego) został dowódcą 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie. Do czasu swego buntu dowodził nią płk Ryszard Chwastek.

Piotr Najsztub (dotąd dyrektor kreatywny) został redaktorem naczelnym „Przekroju” na miejsce Romana Kurkiewicza.

Polityka 44.2002 (2374) z dnia 02.11.2002; Ludzie i wydarzenia; s. 14
Reklama