Archiwum Polityki

Kadry • Nominacje • Denominacje

Aleksander Chećko (l. 43) został dyrektorem Programu Pierwszego Polskiego Radia SA.

Pochodzi z dziennikarskiej rodziny (ojciec pracował m.in.: w „Chłopskiej Drodze”, „Słowie Ludu” i był długoletnim redaktorem naczelnym „Gromady-Rolnik Polski”). Po ukończeniu w 1982 r. prawa na UW został reporterem w redakcji „Życia Warszawy”, skąd w 1989 r. przeszedł do „Polityki”. Tu był sprawozdawcą sądowym i sejmowym. W 1996 r. został redaktorem naczelnym „Prawa i Życia”, a później „Życia Warszawy”. Ostatnio był komentatorem prawnym „Polityki” i współgospodarzem programu telewizyjnego „Tygodnik Polityczny Jedynki”. Prawo ukończyła również jego żona i syn.

Leopoldo Durán Valdés

(64 l.) został ambasadorem Republiki Chile w Polsce.

Absolwent Uniwersytetu Chilijskiego. Z dyplomacją związany jest od blisko 40 lat. Przed wyjazdem na pierwszą placówkę zagraniczną pracował w MSZ, gdzie był m.in. szefem departamentu integracji międzynarodowych, szefem gabinetu dyrektora ekonomicznego resortu, wicedyrektorem departamentu polityki wielostronnej, dyrektorem departamentu personalnego. W l. 1980–87 konsul generalny najpierw w Barcelonie, potem w Rotterdamie. Przez następne cztery lata był radcą-ministrem ambasady w Quito. W l. 1994–97 był konsulem generalnym w Montevideo. Następnie został ambasadorem w Republice Haiti. Przed przyjazdem do Polski był ambasadorem w Republice Panamy.

Żonaty, cztery córki.

Ponadto:

• Akademia Francuska wyróżniła prof. Bronisława Geremka Grand Prix de la Francophonie za propagowanie w świecie kultury i języka francuskiego.

Polityka 43.2002 (2373) z dnia 26.10.2002; Ludzie i wydarzenia; s. 14
Reklama