Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• Drukowanie w tygodniku „Polityka” może być niebezpieczne. Informuje miesięcznik „Press”: „Grzegorz Miecugow ma zakaz wchodzenia do budynku Programu III Polskiego Radia – zdecydował Witold Laskowski, dyrektor i redaktor naczelny stacji. To efekt tekstu opublikowanego 20 kwietnia w »Polityce«, w którym Miecugow zanegował wprowadzone przez obecną dyrekcję Trójki zmiany programowe, uznając, że powinna zostać radiem niszowym”.

• Trójką zajął się także w „Trybunie” Adam Budzyński: „Istotnie, z powodu ciągłych reform i zmian szefów Trójka jest chora, ale obawiam się, że nie uzdrowiłyby jej gawędy pani Manueli i pana Manna o wyższości erotyki oralnej nad analną bądź na odwrót. To się po prostu nie nadaje na antenę, bo w radiu nie ma nic nudniejszego niż gawędziarze-erotomani, którzy dużo mówią, ale nic nie robią, kiedy przyjdzie co do czego”.

• Tomasz Jastrun w „Twoim Stylu” zajmuje się seksem: „Polacy współżyją średnio od kilku razy tygodniowo do kilku razy na miesiąc. 89 proc. aktywnych seksualnie kobiet osiąga orgazm. Kobiety są bardzo wierne w małżeństwie, a prawie połowa mężczyzn miewa kontakty pozamałżeńskie. Najbardziej ceniona jest pozycja klasyczna współżycia, rzadziej odwrotna, na jeźdźca, od tyłu. Kontakty oralne lubi jedna trzecia mężczyzn i jedna piąta kobiet. Kontakty analne nie są popularne. Z tych rewelacji wynika, że w erotyce Polska nie jest analna, a za to jest klasyczna. To nawet ładnie brzmi. I upadek jeździeckiej tradycji u nas łatwo wytłumaczyć. Zamiana ról naszej szlachcie nie podoba się, to szlachcic przecież ujeżdża, a nie jest ujeżdżany”.

• Zbigniew Hołdys zrezygnował z promowania widowiska „Idol” nadawanego w Polsacie.

Polityka 22.2002 (2352) z dnia 01.06.2002; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama