Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Magazyn „Cosmopolitan” wśród, jak to określa, morderców pożądania wymienia m.in. „czujne oczy”. „Twoi rodzice, brat czy przyjaciółka patrzący ze zdjęcia na szafce tuż przy łóżku sprawią, że on poczuje się obserwowany. No i po wszystkim. Także kota, psa czy chomika zamknij w sąsiednim pokoju. Miłość pod czujnym okiem labradora nie należy do najprzyjemniejszych”. WDR: To może chociaż mała sowa nad łóżkiem? Oczy ma duże, ale mało czujne. No i świeci w ciemnościach.

Jeśli nie wiesz, czy spodnie nie zniekształcają ci pośladków, zwróć się do kumpla – doradza „Girl!”. „Bez owijania w bawełnę powie ci, że wyrosłaś z tych spodni. Dzięki niemu więcej nie założysz kompromitującego ciucha. Pomyśl: koleżanka na jego miejscu dałaby ci delikatnie do zrozumienia, że coś nie gra z tymi dżinsami. Ty nosiłabyś je nadal, a inni mogliby myśleć, że to twój tyłek jest nie w porządku”. WDR: Jeśli nie masz kumpla pod ręką, załóż po prostu spodnie ojca.

Na urlop nie zawsze możemy zabrać strzelbę” – martwi się „Brać Łowiecka”. I dodaje: „Może to wcale nie tak źle – zamiast uganiać się po lesie, więcej czasu poświęcimy rodzinie. A przy tym możemy przybliżyć rodzinie i dzieciom hobby, któremu poświęcamy prawie każdą wolną chwilę. Znakomitą do tego okazją będzie wycieczka do muzeum przyrodniczego”. A jeśli rodzina nie zechce poznawać naszego hobby? Lepiej jednak zabrać strzelbę.

Jak poradzić sobie ze stresem? – pyta magazyn „Wróżbita”. Należy wygodnie usiąść i powtarzać: „Rozluźniam mięśnie prawej ręki. Prawa ręka staje się ciężka. Bardzo ciężka. Rozluźniam mięśnie lewej ręki. Lewa ręka staje się ciężka.

Polityka 37.2002 (2367) z dnia 14.09.2002; Fusy plusy i minusy; s. 101
Reklama