Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Trzeba skończyć ze sprawą Alana Johnstona.
Ismail Hanija

były premier Autonomii Palestyńskiej
Mamy nadzieję, że słowa lidera Hamasu nie oznaczają wyroku śmierci na brytyjskiego korespondenta BBC w Autonomii, uprowadzonego w strefie Gazy przez bliżej nieznaną bojówkę palestyńską. I że zostały pomyślane jako gest dobrej woli. Nie należy ich lekceważyć, bo Hanija, choć dymisjonowany, ma dziś w Strefie Gazy więcej do gadania niż prezydent Abbas, który go zdymisjonował. Sprawa Johnstona jest tym większym skandalem, że jego uwolnienia domaga się nie tylko BBC i rząd w Londynie, lecz także opinia międzynarodowa i media palestyńskie. To jeden dowód więcej, że nad sytuacją w Autonomii nie panuje już nikt, nawet bojówkarze.

 

Od 40 lat wszystkie nasze spotkania na szczycie kończą się fiaskiem. Nasze mini-państewka nie mają przyszłości.
Muammar Kadafi


przywódca Libii
Kadafi, zamiast umrzeć, jak niedawno mu prorokowano, objeżdża Afrykę i przy okazji odgrzewa pomysł utworzenia Stanów Zjednoczonych Afryki. Zgłosił go przed laty już ojciec niepodległej Ghany Nkrumah. Po drodze prawie cała Afryka wybiła się na niepodległość, a z Organizacji Jedności Afryki powstała Unia Afrykańska. Teraz koło jakby się zamyka. Tyle że Kadafiemu nikt nie zarzuci, iż jest pachołkiem białych kolonizatorów.

 

Rozwody i małżeństwa kandydatów są jednym z głównych tematów amerykańskiej kampanii prezydenckiej.
Patrick Fagan


specjalista od rodziny i kultury politycznej w Heritage Foundation
Amerykańskie media wzięły pod lupę życie małżeńskie kandydatów. Wyszło, że wśród republikanów – teoretycznie orędowników wartości moralnych i rodziny – rozwody są dużo częstsze niż u ich kolegów z Partii Demokratycznej.

Polityka 27.2007 (2611) z dnia 07.07.2007; Świat; s. 50
Reklama