Archiwum Polityki

Coś z życia

Klej do znaczków skarbowych
Niecodziennej fuzji doczekaliśmy się w Łodzi. Na budynku II Urzędu Skarbowego Łódź Bałuty zawisły bociany i logo firmy Atlas. Ministerstwo Finansów uważa rzecz za naganną – nie może urząd reklamować prywatnej firmy. Sam naczelnik ozdobionego urzędu nie widzi w tym nic zdrożnego, szefowie Atlasu też nie. Rzecznik tego drugiego powiedziała nawet: „To jest rzecz jakby naturalna – (...) zarówno urząd skarbowy, jak i fabryka mieszczą się pod tym samym adresem”. To może warto pomyśleć o wspólnym asortymencie? Opodatkować przylatujące bociany, Atlas zaś może produkować klej do znaczków skarbowych.

Pies z tytułem

Polski ruch monarchistyczny uhonorował Leona Niemczyka tytułem hrabiego. Jak podaje „Dziennik Łódzki” aktor nie zabiegał o ten niewątpliwy honor. Nie zabiegał na tyle, że dał nawet temu wyraz. Już jako hrabia postanowił uszlachetnić także swojego psa nadając mu przydomek von. Teraz imię psa Niemczyka brzmi von Fiut.

Lepper na salonach

Tydzień temu podaliśmy informację, że Kazimierz Kutz jest zainteresowany artystyczną współpracą z szefem Samoobrony. Jerzy Gruza poszedł dalej – informuje tygodnik „Angora”. Już współpracuje z Lepperem, bo chce nakręcić film o Samoobronie. Roboczo zatytułowano go „Lepper na salonach”, a główną rolę zagra sam przewodniczący. Oczywiście będzie to komedia.

Wodnik Szuwarek

Jerzy Kryszak zdradził sekret, jak utrzymuje dobrą formę aktorską. W „Imperium TV” opowiedział, jak frustrujące może być strzyżenie wąsów i włosów. Wyznał z rozbrajającą szczerością: „Ilekroć się strzygłem, zawsze gorzej grałem”. Przypuszczać można, że chcąc długo zachować formę Jerzy Kryszak już nigdy niczego nie da sobie uciąć.

Polityka 34.2002 (2364) z dnia 24.08.2002; Fusy plusy i minusy; s. 86
Reklama