Archiwum Polityki

Liga Intelektu

Liga Intelektu wybiera się na długie wakacje. Nie znaczy to, że nie będzie z nią kontaktu. Przeciwnie. Na letnie miesiące rubryka żegna się wprawdzie z tygodnikiem, ale równocześnie pojawia się na wywczasach w całym kraju nieco odmieniona i pod inną nazwą – „Wakacje z głową”.

Taki tytuł nosi zeszyt z łamigłówkami, który trafia w tych dniach do kiosków. Tematycznie obejmuje on nieco lżejszą, bardziej relaksową część Ligi, czyli zadania zbliżone do goszczących na naszych stronach internetowych. Jest w nim trochę klasyki (sudoku, skarby) i dużo nowości oraz zabaw mało znanych: hashi, perły, filomino, działki, pokropka i inne – większość z nich ma japoński rodowód, choć nazwy czasem brzmią swojsko. Są także wspominki z I Mistrzostw Świata w Sudoku oraz z turniejów organizowanych przez naszą redakcję. Jest wreszcie, jak zwykle, konkurs z nagrodami, który tym razem ma bardzo krótką nazwę XL, a poza tym pojawia się oryginalna... różowa seria – nie tylko dla dorosłych. Krótko mówiąc, rozrywka z pożytecznych najprzyjemniejsza, a z przyjemnych najbardziej pożyteczna. Gorąco polecamy.

„Wakacje z głową” będą także z pewnością świetnym przedfinałowym treningiem dla osób, które zajęły czołowe miejsca w 12-odcinkowym konkursie LI. W szranki stawało, nadsyłając esemesowe odpowiedzi, 1127 ligowiczów. To całkiem spora liczba, jeśli wziąć pod uwagę, że nie kusiliśmy wysokimi nagrodami, a zadania bywały niełatwe. Świadczy o tym niewielka grupa osób, które zdobyły maksimum, czyli CIX punktów. Zgodnie z zapowiedzią, LI najlepszych zapraszamy do Warszawy na końcową rozgrywkę o tytuły (Mistrza i dwóch Wicemistrzów LI), medale, puchary oraz nagrodę pieniężną (1500 zł do podziału między czołową trójkę, proporcjonalnie do osiągniętego rezultatu). Ze względu na kanikułę, kierując się Państwa sugestiami i argumentami, termin finału przesunęliśmy na 16 września.

Tak się szczęśliwie złożyło, że dokładnie LI uczestników konkursu zakończyło zmagania z co najmniej 93-punktowym rezultatem, a zatem wszystkie te osoby znalazły się na liście zakwalifikowanych do finału.

Polityka 26.2006 (2560) z dnia 01.07.2006; Społeczeństwo; s. 104
Reklama