Archiwum Polityki

Krótka instrukcja obsługi

Słowo się rzekło – i oto nasz tygodnik przedstawia się Państwu w nowej formule graficznej.

Zasadniczy układ gazety pozostaje niezmieniony, z tym że dział Gospodarka (co mu się należało) przesuwa się do przodu, uzupełniając kolumny krajowe.

A oto nowe rubryki i ich definicje:

Ludzie i wydarzenia

to swoista kronika tygodnia oraz nadchodzących zdarzeń. Będziemy się starali opowiedzieć tu coś więcej niż można znaleźć w dziennikach, a przede wszystkim pokazywać aktorów grających, choćby chwilowo, główne role na polskiej i światowej scenie.

Komentarze

znacznie poszerzone w porównaniu ze starą formułą. Dzięki temu możemy komentowane fakty poddać bardziej wszechstronnej analizie. Obiecujemy, że znajdą się tutaj nie tylko tematy polityczne, ale także kultura, sport, media – wszystko, co będzie przykuwało naszą i Państwa uwagę.

Głosy i glosy

to nowa rubryka działu zagranicznego. Najciekawsze cytaty z krótkim komentarzem (glosą): kto, kiedy, dlaczego i co z tego wynikło.

Eureka!

od tej szpalty z nowościami i nowinkami z dziedziny nauki i techniki rozpoczyna się nasz dział naukowy.

Pod lupą

to terytorium działu społecznego. W krótkiej formie zamierzamy omawiać tu ciekawe wyniki badań i sondaży opinii publicznej, a także nasze własne (i naszych Czytelników) obserwacje na temat postaw, obyczajów, zachowań.

Fusy plusy i minusy

wracają na łamy wraz z rubryczką absurdaliów polskich (Coś z życia), działem Wujek Dobra Rada (tytuł zaczerpnęliśmy z filmu „Miś”), gdzie cytować będziemy najbardziej kretyńskie porady, którymi upchana jest polska prasa. Do rubryki Fusy przechodzi nasz cotygodniowy komiks „Polska na minach”. Ale, ogólnie, są to strony otwarte na wszelkie utarczki, połajanki, śmiechy i chichy.

Polityka 33.2002 (2363) z dnia 17.08.2002; s. 11
Reklama