Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• Jak wiadomo nowy rząd zaczął oszczędności od siebie, m.in. zmieniając salę posiedzeń na mniejszą: Rada Ministrów wyprowadziła się z Sali Świetlikowej, obecnie obraduje w skromniejszej salce konferencyjnej. „Oszczędzimy nie tylko na elektryczności, ale też na klimatyzacji” – tłumaczył rzecznik rządu Michał Tober. Z wyliczeń dokonanych przez „Super Express” wynika, że przeprowadzka ta nie uratuje budżetu. Niemniej można spodziewać się oszczędności rzędu 100–150 zł miesięcznie.

• PAP o ostatnich decyzjach poprzedniego rządu: „Jeszcze na kilka dni przed odwołaniem rząd Jerzego Buzka zajmował się autopromocją. Do urzędów wojewódzkich trafiły ulotki propagandowe mówiące o największych osiągnięciach rządu. Do materiałów dołączone było zalecenie rozprowadzenia ich w urzędach skarbowych”.

• Czytelniczka „Trybuny” zachwyca się inauguracyjnym przemówieniem Marszałka Seniora i proponuje, aby na jednych przeprosinach nie poprzestawać: „Chwała Marszałkowi Małachowskiemu za przeproszenie premiera Józefa Oleksego. Natomiast ja wraz z rodziną chciałabym przeprosić generała Wojciecha Jaruzelskiego, za którym nikt się nie ujmuje, za wszystkie krzywdy wyrządzone mu przez »obecnie słusznych oskarżycieli«. Panie Generale, jesteśmy z Panem!”.

• Antyklerykalny tygodnik „Fakty i Mity” też dostaje listy od czytelników. Oto fragment wypowiedzi o najbardziej zbrodniczej organizacji świata: „O katolickich zbrodniach powinno się uczyć młodzież na lekcjach historii, aby przestrzec ją przed religijnym fanatyzmem. (...) Przykłady katolickich zbrodni można by mnożyć bez końca. Każdy, kto choć trochę zorientowany jest w historii, wie, że Kościół katolicki jest najbardziej zbrodniczą instytucją w dziejach świata”.

Polityka 44.2001 (2322) z dnia 03.11.2001; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama