Archiwum Polityki

Dział kadr

Enrico Pavoni (l. 52) został prezesem spółki Fiat Auto Poland. Dotychczas był prezesem spółki Fiat Polska reprezentującej interesy Grupy Fiat w naszym kraju. Obecnie będzie łączył dwa stanowiska kierując jednocześnie bielską spółką produkującą samochody. W Grupie Fiat pracuje od 1969 r. Zaczynał jako uczestnik projektu „FIAT Togliattigrad” przygotowującego produkcję licencyjnego Fiata 124 (później Łada) w ZSRR. Zadecydowała o tym m.in. biegła znajomość rosyjskiego, którą wyniósł z domu. Jego matka była z pochodzenia Gruzinką i w domu mówiło się po włosku i rosyjsku. Do Warszawy trafił w 1978 r., aby kierować tu przedstawicielstwem Fiata. Od 1995 r. jest prezesem spółki Fiat Polska. Żona Anna Weight–Pavoni – poznanianka – jak podkreśla mąż, prowadzi firmę Pavonique zajmującą się importem produktów spożywczych z Włoch.

Anna Achmatowicz-Schwendimann

(35 l.) jest nową redaktor naczelną miesięcznika „Twój Styl”. Ukończyła iberystykę i w 1993 r. związała się ze swoim obecnym pismem. Początkowo była asystentką redaktor naczelnej, potem sekretarzem redakcji, a przez ostatnie pięć lat zastępcą byłej naczelnej Krystyny Kaszuby. Jest mężatką. Mąż z pochodzenia jest Szwajcarem, a z wykształcenia slawistą i pracuje nad doktoratem z językoznawstwa. Hobby: kino, które traktuje już jako swój nałóg.

Ks. prałat Zygmunt Zimowski

(53 l.) został ordynariuszem diecezji radomskiej. Jako dewizę biskupią przyjął słowa: „Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz abym służył”. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1973 r., po ukończeniu seminarium w Tarnowie. Dalsze studia kontynuował w lubelskim KUL oraz na uniwersytecie w Innsbrucku, gdzie też otrzymał doktorat z zakresu teologii dogmatycznej. Od 1983 r.

Polityka 17.2002 (2347) z dnia 27.04.2002; Dział kadr; s. 94
Reklama