Archiwum Polityki

Areny zmagań

1 Ogden
Bieg zjazdowy, supergigant, curling

Trasę biegu zjazdowego o długości 844 m wytyczył w rejonie Snowbasin sławny narciarz szwajcarski Bernhard Russi. W Ogden na stadionie Ice Sheet odbędzie się turniej curlingowy. Dojazd z wioski olimpijskiej 55 minut.

2 Kearns
Łyżwiarstwo szybkie


W latach czterdziestych Kearns było bazą wojskową, dziś jest najnowocześniejszą dzielnicą. Dziesięć konkurencji łyżwiarskich zostanie rozegranych na torze Oquirrh Park Oval. 25 minut jazdy samochodem z wioski olimpijskiej.

3 E'Center
Hokej


Hala E’Center w West Valley City oddalona jest zaledwie o 15 minut jazdy samochodem od wioski olimpijskiej. Obiekt ma trybuny na 10 tys. widzów i zwykle rozgrywają tu swe mecze hokeiści zawodowej drużyny Utah Grizzlies. Bilety na mecz o brązowy medal kosztują 325 i 225 dol., natomiast na finał sprzedawane są na aukcji za astronomiczną sumę 2 tys. dol.

4 Park City
Narciarstwo alpejskie, snowboard, skoki, bobsleje, saneczkarstwo


Dawna osada górnicza przeżywa swoją drugą młodość. W latach 1880–90 właściciele kopalń srebra (było ich 23) zrobili milionowe fortuny. Teraz wzbogacili się ci, którzy zainwestowali w nieruchomości i tereny budowlane. W ostatnich latach ceny działek wzrosły dziesięciokrotnie. Park City wprawdzie zachowało swój dawny charakter – niskie drewniane budynki w stylu western country, ale jest dziś nowoczesnym kurortem i ośrodkiem sportów zimowych. Są tu wspaniałe trasy narciarskie i snowboardowe, a na terenie pobliskiego Utah Winter Sports Park – tor saneczkarsko-bobslejowy długości 1335 m i dwie skocznie narciarskie, 90-metrowa i 120-metrowa, na których wystartuje Adam Małysz. Dojazd z wioski olimpijskiej 33 minuty.

Polityka 6.2002 (2336) z dnia 09.02.2002; Społeczeństwo; s. 84
Reklama