Archiwum Polityki

Opinie

Prof. Jerzy Hausner
wicepremier, o obecnym prezesie Narodowego Funduszu Zdrowia:
„...w życiu to różnie bywa. Jak Krzysztof Panas został wiceministrem środowiska, wszyscy mówili: ginekolog na środowisko! A wie pan, ja go wolałem, gdy był na środowisku, niż tu gdzie jest”.
(Podczas spotkania w Konfederacji Pracodawców Polskich, za portalem Wirtualna Polska)

 

Rita Süssmuth
polityk CDU, była przewodnicząca Bundestagu, o stosunkach z USA:
„– Polaków i Niemców dzieli też stosunek do wojny w Iraku...
– Co to znaczy, że my jesteśmy podzieleni w sprawie Iraku. Pytam – jacy »my«? Widzę podział między rządami, w ogóle nie widzę między obu narodami. Tak naprawdę jednak za »sprawą Iraku« kryje się kwestia stosunku do Ameryki. Dla wielu polityków mojej partii dobre stosunki z Amerykanami to kwestia niepodważalna. Dlatego też nie chcemy tworzenia w Europie wojskowej konkurencji wobec NATO. Chcemy jednak silniejszej, niż do tej pory, pozycji Europy w stosunkach z Ameryką. Dziś bowiem, w kwestiach politycznych i obronnych, jesteśmy dla USA jako Europa partnerem słabym. W Niemczech mamy też nieraz wrażenie, że jesteśmy przez Amerykanów jedynie informowani o podjętych decyzjach, a chcielibyśmy współdecydować na warunkach partnerskich”.
(Podczas spotkania w redakcji „Głosu Wielkopolskiego”, 29 I)

 

Lech Wałęsa
były prezydent, o swoim synu:

„– Żartuje się, że prezydent Kwaśniewski zakłada dynastię wystawiając żonę jako kandydatkę na swojego następcę. Ale i pan wprowadza syna Jarosława w świat polityki.

Polityka 7.2004 (2439) z dnia 14.02.2004; Opinie; s. 96
Reklama