Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

W Sejmie szykują się porządki – informuje „Życie Warszawy”. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na 10 nowych odkurzaczy. Trwa jednocześnie przetarg na urządzenia gastronomiczne, takie jak zmywarka do naczyń, chłodziarka i stół grzewczy. Na liście ostatnich zakupów są też m.in.: frezarka dolnowrzecionowa, pilarki oraz szlifierka.

Jest w Polsce ktoś, kto nie chce być ministrem. To Zbigniew Boniek, którego niektórzy widzieliby na czele mającego powstać ministerstwa sportu. „Widziałbym się raczej w roli jednego z doradców ministra – powiedział były piłkarz „Rzeczpospolitej”. – Ja znam się na tej robocie, ale mam za wiele innych obowiązków, by zostać szefem resortu bez rezygnowania z nich. Na to chyba jednak nie jestem przygotowany”.

Reprezentujący Ligę Polskich Rodzin eurodeputowany Wojciech Tomczak wysłał pismo do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w którym domaga się pomieszczenia z przeznaczeniem na kaplicę w obu głównych budynkach Parlamentu Europejskiego, w Brukseli i Strasburgu. Obecnie w budynkach tych znajdują się ekumeniczne sale medytacji, gdzie mogą się modlić przedstawiciele wszystkich religii, ale zdaniem posła Tomczaka nie są to „odpowiednie warunki do osiągnięcia pełnej skuteczności swej misji poprzez należyte usposobienie duszy”.

Przewodniczącego Samoobrony w sądowej ławie obserwował reporter „Faktu”: „Andrzejowi Lepperowi puszczają nerwy. Podczas wczorajszego procesu o zniesławienie polityków PO i SLD drapał się po głowie, żuł gumę i... przykleił ją do ławy!”.

Rada miejska Legnicy domaga się wycofania wojsk polskich z Iraku. Ze specjalnego oświadczenia rady: „Wyrażamy przekonanie, że przyjęte stanowisko rady miejskiej w Legnicy będzie pierwszym krokiem, za którym w ślad podążą następne miasta i gminy, a kulminacyjną decyzją będzie powrót naszych wojsk do kraju.

Polityka 44.2004 (2476) z dnia 30.10.2004; Polityka i obyczaje; s. 122
Reklama