Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• „Obecny lider Platformy Obywatelskiej występował jako były minister spraw zagranicznych. Mówiąc o zjawisku międzynarodowego terroryzmu oświadczył, że za rozszerzenie się tego zjawiska odpowiedzialna jest PRL, gdyż wówczas szkolono u nas terrorystów. Być może były agent służb specjalnych PRL ma na to zweryfikowane dowody i przedstawi je opinii publicznej.(...) Swoją wypowiedzią Olechowski wzniósł się do poziomu magla” – donosi „Trybuna”.

• Ludgarda Buzek w „Życiu” o roli żony premiera: „Kontakty z mediami oceniam jako bardzo dobre. Oprócz pierwszego. Przyszedł do mnie do domu w Gliwicach na umówioną rozmowę dziennikarz »Super Expressu«. Spytałam, czym go mogę poczęstować. Poprosił o piwo. Pomyślałam, że nie będę mu samemu podawać tego piwa jak fornalowi, muszę trochę nalać i sobie. A potem czytam w gazecie tekst, zaczynający się od słów: »Siedzę sobie z premierową przy piwku...« Od tamtej pory wiem, że należy artykuły autoryzować”.

• Tomasz Wójcik, poseł AWS, odpowiada na pytania „Słowa Polskiego”: „– Jaka kobieta oprócz żony działa Panu na wyobraźnię?
– Musiałbym wymieniać bardzo długo. Jestem bardzo wrażliwy na damskie wdzięki.
– Jak wygląda niebo?
– To absolutnie nie do wyobrażenia. Cokolwiek jest w naszej wyobraźni dobrego i pozytywnego, jest niczym w porównaniu z niebem”.

• Lech Stępniewski w „Najwyższym Czasie” o nagrodzie literackiej Nike: „Kogóż tam nie ma! Jest La Pasionaria polskiego feminizmu Kinga Dunin, nieprzyjaciółka Rodziny i Moralności. Jest Jerzy Pilch, specjalista od tematów alkoholicznych.

Polityka 38.2001 (2316) z dnia 22.09.2001; Polityka i obyczaje; s. 99
Reklama