Nie będzie reprywatyzacji. Prezydent Aleksander Kwaśniewski zawetował ustawę uważając, że godzi ona w podstawowy interes Polaków, jakim jest szybki rozwój gospodarczy kraju, jest sprzeczna z zasadą sprawiedliwości społecznej i równości obywateli wobec prawa. Zdaniem prezydenta o reprywatyzacji powinny decydować sądy, a nie parlament. Do sądów właśnie mają zamiar skierować wnioski o zwrot bezprawnie znacjonalizowanego mienia członkowie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Rewindykacyjnych. Równocześnie w parlamencie stanowym Nowego Jorku rozpoczęły się przesłuchania dotyczące problemów obywateli amerykańskich z odzyskaniem własności w Polsce. Komentarz s. 13.
Razem, czyli osobno.
Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe i Platforma Obywatelska podpisały deklarację o współpracy. Oba ugrupowania mają przedstawić wspólny program i wspólne listy kandydatów w wyborach do parlamentu. Deklarację, ku zdziwieniu opinii publicznej, przywódcy obu organizacji podpisali w dwóch różnych miejscach i o różnych porach. Najpierw liderzy Platformy, a w dwie godziny później kierownictwo SKL.
Odejdą, nie odejdą!
Na nocnym posiedzeniu zarządu Akcji Wyborczej Solidarność doszło do kontrowersji w sprawie dwóch ministrów z SKL pozostających w rządzie Jerzego Buzka po wystąpieniu z Akcji partii Jana Rokity. Marian Krzaklewski domagał się zdymisjonowania obu ministrów, a Jerzy Buzek przeciwstawił się temu żądaniu. Mimo groźby wycofania się z zarządu Mariana Krzaklewskiego oraz wyjścia Solidarności z AWS premier Jerzy Buzek nie ustąpił i zarówno Artur Balazs jak i Bronisław Komorowski pozostają na swoich stanowiskach. Kryzys w AWS zażegnano.