Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Ekstremistyczno-fundamentalistyczny, religijno-radykalny rząd Hamasu nie jest gotowy do rozmów z Izraelem, a Abu Mazen jest na to zbyt słaby.
Ehud Olmert
premier Izraela
Olmert wybiera się w podróż do Wielkiej Brytanii i Francji, a potem do Niemiec, aby zabiegać o poparcie europejskie dla swej propozycji jednostronnego wyznaczenia granic Izraela, bez oglądania się na Palestyńczyków. Ale nawet jeśli przedstawia racjonalne argumenty, to jednostronne działania – bez dialogu z drugą stroną – nic trwałego nie przyniosą. Podręcznikowy przykład pata.

 

W

ydaję podręcznik: „Jak szef zwykłej firmy ma przetrwać mistrzostwa świata”.
Jonathan Guthrie
publicysta dziennika „Financial Times”
Jedna z firm prawniczych w londyńskim City wyliczyła, że straty firm brytyjskich z powodu oglądania i komentowania rozgrywek w czasie pracy wyniosą 4 mld funtów szterlingów, czyli 5,8 mld euro. Co ma zrobić świadomy szef? Może grzecznie przypomnieć pracownikom, do czego służy Internet, ale musi przede wszystkim zachować spokój – radzi Guthrie. Rzeczywiście, psychologowie ostrzegają, że związek między morale pracownika a jego wydajnością nie jest prosty. Można mieć w firmie zarówno zadowolonych leni, jak i nieszczęśliwych, wydajnych pracusiów.

 

A

mnestia spowoduje niekontrolowany wzrost liczby imigrantów.
David Davis
minister spraw wewnętrznych w gabinecie cieni torysów
Wielka Brytania ma kłopot z nielegalnymi imigrantami, których, według nieoficjalnych danych, jest na Wyspach od 310 tys. do 870 tys. Rząd zastanawia się nad „amnestią” dla 500 tys.

Polityka 25.2006 (2559) z dnia 24.06.2006; Świat; s. 48
Reklama