Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Dziennik „Trybuna” o rządzie, powołując się na badania opinii społecznej: „73 proc. respondentów twierdzi, że rząd Jarosława Kaczyńskiego to zły rząd. Tylko jeden procent uważa, że jego rząd jest zdecydowanie dobry. Jest podejrzenie, że ten jeden procent to ona Jolanta Szczypińska, nasze nowe dobro narodowe. Ktoś między niespełnioną miłością a Zbigniewem Ziobrą”.

Michnik, mimo że całkiem pokonany, nadal mąci na prawicy. Waldemar Łysiak ciągnie spór o to, kto naprawdę pokonał redaktora „Gazety Wyborczej”: on czy Rafał Ziemkiewicz. „Tylko jeden hagiograf R. Ziemkiewicza, Artur Górski z »Życia Warszawy«, raczył przypomnieć »Salon« i moje nazwisko, ale wyłącznie po to, żeby promować swojego bohatera kosztem Łysiaka.(...) Stwierdził, że w przeciwieństwie do tworów Łysiaka książka Ziemkiewicza jest »dla wymagających« (znaczy: inteligentnych, a nie prostaków), że sprzyja temu m.in. »bardziej atrakcyjna literacko fraza Ziemkiewicza«, a Łysiak to ktoś w rodzaju piszącego Leszka Bubla (sic!)(...). Moi znajomi twierdzą, że sam Ziemkiewicz maczał tu palce”.

O politykach opowiada „Playboyowi” Szymon Majewski z TVN: „Ale przyszedł (Wojciech Wierzejski do programu Sz.M. – przyp. PiO). Dał mi się nawet po głowie pogłaskać. Podarowałem mu plastikowego krasnala w nagrodę za to, że w wyborach przegrał z krasnalami. Wiem, że ten program politykom się nie podoba, boli ich i wkurza, ale gdyby okazało się, że to wspólna zabawa i wszyscy daliby się zaprosić, byłoby super. Mam teorię, że każdy polityk prywatnie jest całkowicie »normalny«, Głupieje i zaczyna grać swoją rolę przy kamerach”.

Polityka 10.2007 (2595) z dnia 10.03.2007; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama