Rządzący Afganistanem od trzech lat talibowie przystąpili do niszczenia pomników religijnych. W ramach akcji prowadzonej przez Departament Wspierania Cnoty i Walki z Występkiem, czyli policję religijną, niszczone są przede wszystkim liczne pomniki Buddy. Unikalny kompleks świątynny w Bamianie, zabytek klasy zerowej, został ostrzelany z broni rakietowej i karabinów maszynowych. Rozmowy specjalnego wysłannika UNESCO Pierre’a Lafrance’a z przywódcami talibów, mające powstrzymać barbarzyństwo, nie przyniosły rezultatów. Inicjatywa Tajlandii i Indii, proponujących przejęcie i opiekę nad tymi zabytkami, pozostała bez odzewu.
Wielka Brytania.
Pod budynkiem telewizji BBC w centrum Londynu eksplodowała o północy taksówka z materiałem wybuchowym. Jedna osoba została lekko ranna. Zdaniem policji zamachu dokonała Prawdziwa IRA, rozłamowe ugrupowanie, które nie przyłączyło się do zawieszenia broni. Chce ono doprowadzić do destabilizacji procesu pokojowego w Irlandii Północnej.
Indonezja.
Nadal trwa napięta sytuacja w prowincji Kalimantan w indonezyjskiej części wyspy Borneo. Dajakowie, rdzenni jej mieszkańcy, przemocą usuwają przesiedleńców z innych części kraju. Według oficjalnych źródeł w zamieszkach zginęło 18 osób, a prawdopodobnie dużo więcej. Wojsko i lokalna policja nie przeciwdziałały masakrom i grabieżom. Artykuł s. 34.
Tajlandia.
W samolocie Thai Airways, mającym lecieć z Bangkoku do Chiang Mai, eksplodowała bomba. Ładunek wybuchł, kiedy na pokładzie nie było jeszcze pasażerów. Prawdopodobnie był to zamach na premiera Thaksina Shinawatrę, który miał lecieć tym samolotem, zorganizowany przez handlarzy narkotyków.
Filipiny.
Sąd Najwyższy orzekł jednogłośnie, że Gloria Macapagal Arroyo jest legalnym prezydentem.