Archiwum Polityki

Polecamy

Już nawet w polskim Internecie można utonąć w bezmiarze informacji. Najlepszą metodą na rozpoczęcie wędrówki po cyberprzestrzeni jest skorzystanie z dobrego portalu. Już jednak same portale tak się rozrosły, że trudno się w nich odnaleźć mniej doświadczonemu internaucie. Dlatego polecamy kilkanaś-cie adresów www, które naszym zdaniem prezentują lepszą stronę sieci.

Adresy www

www.valhalla.pl – To chyba najlepszy polski serwis poświęcony grom komputerowym – ich miłośnik znajdzie tu nie tylko najświeższe informacje, ale również może poczatować z podobnie myślącymi, znaleźć pliki dodające nowe treści do starych gier.

www.merlin.com.pl – Merlin nazywany jest przez niektórych polskim amazonem (największy w świecie sklep internetowy, który zaczynał jako księgarnia). Kupić w nim można książki, płyty CD, DVD. Strona doskonale zorganizowana pod względem dostępu do oferty, jej bogactwa i jakości obsługi. W decyzjach potencjalnym klientom pomaga bogaty serwis informacyjny, czytelnicze oceny tytułów. Ceny w merlinie są na ogół niższe niż w tradycyjnych księgarniach.

biznes.onet.pl – Ekonomiczny serwis portalu Onet.pl. Sondaże wykazują, że cieszy się największą popularnością wśród polskich serwisów biznesowych.

 www.narty.info.pl – Sezon narciarski jeszcze się nie zakończył. Planując wyprawę na deski warto tu zajrzeć.

 www.futbol.pl – Internauci-entuzjaści piłki nożnej znajdą tu mnóstwo informacji o futbolu polskim i międzynarodowym. Muszą tylko uważać, by nawigując po serwisie nie zapomnieli o zbliżającej się transmisji w telewizji.

www.linux.pl oraz linux.core.pl – Strony dla tych, co nie lubią płacić za oprogramowanie, lecz nie są piratami. Tu dowiedzą się wszystkiego o bezpłatnym systemie operacyjnym linux, o dostępnym do niego oprogramowaniu, jak sobie radzić z problemami technicznymi.

polskie.programy.nom.pl – Największa w Polsce kolekcja oprogramowania klasy freeware (bezpłatnego) i shareware (tu płaci się niewielką opłatę twórcy).

Dodatki 9.2001 + Polityka. Internet (90072) z dnia 03.03.2001; s. 12
Reklama