Archiwum Polityki

Słucham?

Zapraszamy do odwiedzenia witryny www.telezdrowie.pl stworzonej przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu we współpracy z inżynierami z Politechniki Gdańskiej. To pierwszy w Polsce portal telemedyczny, który zawiera multimedialne programy przeznaczone do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wad słuchu, głosu, mowy i wzroku. Dziś możemy zapoznać się z dostępnymi w portalu systemami, a są to „Słyszę...”, „Tinnitus...” „Aparatowanie...”, „Mówię...”. Systemy te pracują na komputerze PC z kartą dźwiękową.

System „Słyszę...” jest multimedialnym programem komputerowym przeznaczonym do badania słuchu, przede wszystkim u dzieci i młodzieży. Badania słuchu oparte są na automatycznej analizie ankiety wypełnionej przez pacjenta, na testowaniu zrozumiałości mowy w szumie oraz na tzw. badaniu audiometryczne.

Do prowadzenia badań potrzebne są słuchawki audiometryczne oraz kalibrator, który jest niewielkim urządzeniem elektronicznym. Do badań orientacyjnych wystarczy jednak zwykły zestaw słu-chawkowy i kalibracja za pomocą funkcji dostępnej w programie.

Dodatki 9.2001 + Polityka. Internet (90072) z dnia 03.03.2001; s. 16
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?