Archiwum Polityki

Dział kadr

Bogusław Litwiniec (69 l.) został w wyborach uzupełniających senatorem z b. województwa wrocławskiego na miejsce prezesa IPN Leona Kieresa. Z wykształcenia fizyk, w l. 1955–60 był asystentem na Wydziale Mat.-Fiz.-Chem. Uniwersytetu Wrocławskiego. Był współtwórcą (1957 r.) i reżyserem legendarnego Studenckiego Teatru Kalambur, a w l. 1979–91 dyrektorem artystycznym Ośrodka Teatru Otwartego Kalambur we Wrocławiu. Był także dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatru Otwartego (w l. 1967–93), prezentującego najwybitniejsze na świecie zespoły teatru alternatywnego. W 1990 r. założył miesięcznik satyryczny „Śmiech Europy”, który nie przetrwał roku, a w 1996 r. Ośrodek Partnerstwa Europejskiego z jedną z pierwszych we Wrocławiu kawiarenek internetowych. Członek PZPR od 1953 r. do wyprowadzenia sztandaru. Od 1994 r. jest radnym Rady Miejskiej Wrocławia (SLD). Żonaty, syn – filozof, jest muzykiem. Dwóch wnuków.

M. L. Vongtiva Surapolbhichet

(58 l.) została ambasadorem Królestwa Tajlandii w Polsce. Absolwentka Uniwersytetu Chulalongkorn w Bangkoku oraz Utah State University (USA). Od 1970 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie była m.in. II sekretarzem w wydziale Azji Południowo-Wschodniej, zastępcą dyrektora generalnego Departamentu Organizacji Międzynarodowych, dyrektorem generalnym departamentu ds. Azji Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Reprezentowała swój kraj na placówkach: na Filipinach (I sekretarz ambasady w Manili), w Kanadzie (radca-minister ambasady w Ottawie) i Argentynie (ambasador). Ostatnio była ambasadorem w Norwegii. Mężatka.

Paweł Jaros

(39 l.) został wybrany na rzecznika praw dziecka (wybór musi jeszcze zaakceptować Senat). Otrzymał 222 głosy posłów, a jego kontrkandydat prof.

Polityka 6.2001 (2284) z dnia 10.02.2001; Dział kadr; s. 92
Reklama