Archiwum Polityki

Dział kadr

Wioletta Rosołowska (36 l.) została dyrektorem zarządzającym Tchibo Warszawa – największej firmy handlującej kawą w Polsce. Jest drugą kobietą, której powierzono kierowanie oddziałem firmy w Europie. Ukończyła resocjalizację i dziennikarstwo na UW. Odbyła szkolenia w dziedzinie marketingu, finansów i sprzedaży w kraju i za granicą, m.in. kursy dla kadry zarządzającej we Francji. Od 1993 r. jest związana z Tchibo, gdzie była m.in. dyrektorem marketingu. W 1997 r. oddelegowana do pracy w centrali firmy w Hamburgu pełniła obowiązki międzynarodowego koordynatora do spraw marketingu na Europę (z wyjątkiem rynku niemieckiego). Po powrocie do Polski była dyrektorem sprzedaży. Odpowiadała za sprzedaż kawy w Polsce i krajach bałtyckich, a także zarządzała siecią Tchibo Coffee Barów. Ostatnio była zastępcą dyrektora zarządzającego firmy. Mężatka. Córka jest licealistką. Hobby: film, sztuka impresjonizmu.

Grzegorz Tomasiak

(36 l.) został dyrektorem generalnym IBM Polska. Zastąpił Mirosława Szturmowicza zajmującego to stanowisko od 1996 r. Po ukończeniu Wydziału Handlu Zagranicznego oraz Finansów Międzynarodowych SGPiS pracował jako analityk finansowy w Chrysler Motors Corp. w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Polish-American Enterprise Fund, Enterpricee Credit Corporation. W l. 1993–98 w firmie IBM Polska, do której obecnie powrócił na dyrektorskie stanowisko po dwóch latach pracy w IBM we Francji. Ma żonę i dwójkę dzieci. Hobby: sporty wodne (zwłaszcza windsurfing), narciarstwo, jeździ również na rowerze.

Ryszard Nowak

(46 l.) został dyrektorem wrocławskiego ośrodka TVP, w którym od 1995 r. pełnił funkcję redaktora programująco-zamawiającego, a od stycznia 1999 r. zastępcy dyrektora ds. programowych.

Polityka 4.2001 (2282) z dnia 27.01.2001; Dział kadr; s. 92
Reklama