Archiwum Polityki

Opinie

Andrzej Olechowski
jeden z inicjatorów Platformy Obywatelskiej:

– Wśród unitów podnoszą się głosy: ładnie się nam Olechowski odwdzięcza za pomoc w wyborach. Czy spłacił pan już dług unitom?
– Wśród moich wyborców było milion osób, które na co dzień są wyborcami Unii Wolności. Pozostali – 2 miliony – nie głosowali na Unię, ale na mnie. Unia miała już różne twarze: Tadeusza Mazowieckiego, Leszka Balcerowicza. Czy twarz pana profesora Bronisława Geremka spowoduje, że nagle zamiast półtora miliona wyborców na tę partię odda głos trzy i więcej milionów ludzi? Polsce potrzebna jest nowa konserwatywno-liberalna platforma polityczna. To jest przeciwdziałanie nieuchronnej klęsce tej strony sceny politycznej”.
(W rozmowie z Agatą Pustułką, „Trybuna Śląska, Dzień”, 16 I)

 

Prof. Wilibald Winkler
wojewoda śląski:


– Od czego zaczął pan swoje urzędowanie?
– Od udziału we Mszy św. w sanktuarium w Piekarach Śląskich, gdzie Matka Boska czczona jest jako Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Ten tytuł pasuje do zadania, którego się podjąłem. Żaden z dziennikarzy nie podał tej informacji do publicznej wiadomości. Chcę być wojewodą, którego cechuje sprawiedliwość w wykonywaniu urzędu i społeczna miłość w podejściu do każdego człowieka i jego spraw”.
(W rozmowie z ks. Waldemarem Packnerem, „Głos Niedzielny”, 7 I)

 

Ks. prof. Wacław Gubała
członek Komisji Etyki Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie:


– A czym jest proszę księdza podtrzymywanie przy życiu niekiedy całymi latami organizmów, które z różnych przyczyn chorobowych, zmian w mózgu nie mają możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym, przypominają rośliny?

Polityka 4.2001 (2282) z dnia 27.01.2001; Opinie; s. 96
Reklama