Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• „Na ile hasło wylansowane przez Owsiaka »Róbta co chceta« odbiega od programu angielskiego satanisty Aleistera Crowley’a, wyrażającego się słowami: »Czyń cokolwiek zechcesz. Do tego sprowadza się całe prawo. « Czy to tylko zbieg okoliczności, czy satanistyczna symbolika używana w programie Owsiaka »Kręcioła« (Scena imitująca piekło, ludzie poprzebierani za diabłów) to też dziwny zbieg okoliczności?” – zastanawia się zatroskany czytelnik „Naszego Dziennika” Andrzej Czarkowski.

• Na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych w Nowym Sączu doszło do ostrego starcia pomiędzy ministrem skarbu Andrzejem Chronowskim a rolniczym liderem Marianem Zagórnym. Gdy wydawało się, iż dojdzie do rękoczynów, „sytuację ratował Jan Turek, intonując: »Podnieś rączkę Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę Miłą...«. Nie wypadało dalej się spierać i sala podchwyciła śpiew” – zrelacjonowała „Gazeta Krakowska”.

• Według tygodnika „Niedziela”: „Młodzi są jak łąka wczesną wiosną. Po zimie może być na niej mnóstwo brudu, rozkładających się resztek. Ale w wiośnie jest taka siła, że wszystko przezwycięży. Zieleń trawy pokonuje zimową szarość, a kwiaty wyrastają nawet na butwiejących resztkach. W młodości jest ogromna moc przemiany. To prawda, że młody człowiek nie wie dzisiaj, czego tak naprawdę chce. Dlatego trudno mu pomóc. Pomimo tej trudności spróbujmy jednak szukać sposobów ewangelizacji młodzieży”.

• Prof. Ryszard Bender w „Głosie” kreśli sylwetkę Leszka Balcerowicza: „Sejm RP wybrał Leszka Balcerowicza na prezesa Narodowego Banku Polskiego nielegalnie.

Polityka 3.2001 (2281) z dnia 20.01.2001; Polityka i obyczaje; s. 98
Reklama