Kanclerz Gerhard Schröder świętował w Moskwie razem z prezydentem Władimirem Putinem prawosławne Boże Narodzenie. W muzeum w Kołomienskoje zwiedzali drewniany dom Piotra Wielkiego i odbyli przejażdżkę trojką. Tematem nieoficjalnych rozmów była kwestia spłat rosyjskiego zadłużenia oraz dóbr kultury wywiezionych podczas II wojny światowej. Z żadnym innym krajem Rosja nie ma tak dobrych stosunków jak z Niemcami – podkreślała prezydencka administracja.
Chiny.
Przedstawiciele dwóch tajwańskich partii opozycyjnych, w tym Kuomintangu, prowadzili w Pekinie bezprecedensowe rozmowy na temat normalizacji stosunków. Niedawno ustanowiona została komunikacja morska między chińską prowincją Fujian a Tajwanem.
Jugosławia.
Zespół lekarzy i chemików badał warunki bezpieczeństwa w rejonie stacjonowania polsko-ukraińskiego batalionu w Kosowie. Powodem niepokojów była seria zachorowań na raka wśród żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych przebywających na Bałkanach. Ewentualną przyczyną zachorowań mogło być stosowanie ładunków z rdzeniem uranowym. Zdaniem ministra Bronisława Komorowskiego na terenach, gdzie stacjonują polscy żołnierze, nie były używane tego rodzaju ładunki.
Egipt.
Przedstawiciele Ligi Arabskiej obradujący w Kairze skrytykowali plan pokojowy prezydenta Billa Clintona. Przewidywał on przekazanie Palestyńczykom 95 proc. Zachodniego Brzegu Jordanu i całej Strefy Gazy oraz podział wschodniej, arabskiej, części Jerozolimy w zamian za rezygnację z powrotu 3,7 mln uchodźców, głównie z Libanu i Jordanii. Według ostrożnej oceny lidera Autonomii Palestyńskiej Jasera Arafata plan „może być podstawą do dalszych rozmów”. Korespondencja z Izraela s. 35.
Tajlandia.
Populistyczna partia Tajlandczycy Kochają Tajlandię zwyciężyła w wyborach parlamentarnych i będzie miała ponad połowę miejsc w Izbie Reprezentantów.