Archiwum Polityki

Kto to powiedział?

Ubiegły rok – chyba jak żaden inny – obfitował w zdumiewające, oburzające, obraźliwe bądź niemądre wypowiedzi polityków. Wynika to zapewne z nasilenia działalności publicznej związanej z kampanią prezydencką oraz przygotowaniami do nadchodzących wyborów parlamentarnych. Zamieszczamy dwanaście szczególnie zwracających uwagę wypowiedzi. Czytelnikom zaś proponujemy zabawę: dopasowanie cytatów do fotografii polityków. Na końcu zamieszczamy prawidłowe odpowiedzi. Tym razem nagród nie będzie. Ten kto bezbłędnie połączył dwanaście zdań z dwunastoma fotografiami, jest prawdziwym zwierzęciem politycznym. Od 5 do 10 prawidłowych odpowiedzi oznacza kibica politycznego, poniżej 5 – to człowiek, który nad swoją wiedzą polityczną powinien jeszcze popracować.

Andrzej Urbańczyk (a) 

Maryla Krzaklewska (b) 

Aleksander Kwaśniewski (c) 

Leszek Miller (d) 

Andrzej Lepper (e) 

Andrzej Olechowski (f) 

Marian Krzaklewski (g) 

Tadeusz Wilecki (h) 

Ryszard Kalisz (i) 

Leszek Balcerowicz (j) 

Jerzy Kropiwnicki (k) 

Stefan Niesiołowski (l)

 

1.

Mamy sojusz dwóch pornograficznych grubasów.

2.

W moim przekonaniu kobieta jest takim samym człowiekiem jak mężczyzna.

3.

W 1999 r. gospodarka przeżyła dwa wstrząsy porównywalne co do siły. Pierwszy to zapaść w handlu z Rosją, a drugi – Alot w ZUS.

4.

(Ulubieni bohaterowie życia codziennego) to Moja Miłość, Mama, Pan Prezydent, Małżonka Pana Prezydenta.

5.

To było wielkie osiągnięcie Hitlera – domki dla każdej rodziny.

6.

Polsce zagraża dziś koncesjonowana centroliberalna prawica z konotacjami lewicowymi.

7.

Im wyżej małpa wchodzi na drzewo, tym bardziej odsłania tyłek. I nie mogę zrozumieć polityków, którzy mając ewidentną skazę na życiorysie, pchają się na takie poziomy, gdzie jest oczywiste, że zostaną dokładnie prześwietleni.

8.

Jeżeli potwierdzą się informacje, że światłowód wzdłuż gazociągu jamalskiego został położony z naruszeniem prawa, to mój związek gotów jest wykopać ten światłowód w czynie społecznym.

9.

Śmietniki w Polsce powinny służyć do wyrzucania śmieci, a nie szukania jedzenia.

10.

Niech stanie się tak, jak proponuje moja małżonka: niech żaden Janko Muzykant nie będzie pozbawiony dostępu do szkoły, do Internetu, do dobrego wychowania.

Polityka 1.2001 (2279) z dnia 06.01.2001; s. 91
Reklama