Archiwum Polityki

Ciągle na fali

Piętnasty, jubileuszowy, ranking największych firm z sektora produkcji, handlu i usług robi nie mniejsze wrażenie niż poprzedni. Dotyczy przecież kolejnego znakomitego roku, kiedy to spółki miały rekordowe obroty i zyski, zwiększyły też zatrudnienie i inwestycje. Już dziś wiadomo, że utrzymanie tego tempa będzie niesłychanie trudne. Jeśli nie w Polsce, to przynajmniej na świecie sytuacja zmieniła się diametralnie.

Dobrych wyników tuzów polskiej gospodarki w 2007 r. spodziewali się wszyscy. Od czterech lat jesteśmy na wysokiej fali. Przez dwa ostatnie produkt krajowy brutto (PKB) rósł o 6,2–6,6 proc. rocznie, na co, zmęczeni nieustanną polityczną wojną na górze, patrzyliśmy z lekkim niedowierzaniem. Na szczęście politycy nie zdążyli w gospodarce nic popsuć. Zarządy spółek zaś przekonały się wreszcie, że ciągle jeszcze świeże członkostwo w Unii Europejskiej otwiera przed nimi niebywałe szanse i to przynajmniej na kilkanaście lat.

Dodatki 18.2008 + Polityka. Pięćsetka Polityki 2007. Doroczny ranking krajowych przedsiębiorstw (90073) z dnia 03.05.2008; s. 3
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >