Ponad 30 tys. osób wzięło udział w Mińsku w „marszu czarnobylskim” – w 14 rocznicę wybuchu w elektrowni atomowej. Manifestanci domagali się odszkodowań od Rosji za katastrofę w Czarnobylu, nieśli też tabliczki z nazwami miejscowości, które znalazły się w strefie skażenia. „W ostatnich latach spotkały nas dwa nieszczęścia: Czarnobyl i Łukaszenko” – powiedział do zebranych Aleh Bebenin, rzecznik Niezależnej Inicjatywy Obywatelskiej. Prezydent Aleksander Łukaszenko w tym czasie brał udział w uroczystości przekazania 41 traktorów do upraw polowych w miejscowości Bragin w pobliżu Czarnobyla.
Austria.
Zdaniem kanclerza Wolfganga Schussla trybunał konstytucyjny Unii Europejskiej powinien wypowiedzieć się w sprawie sankcji dyplomatycznych nałożonych przez pozostałe kraje Piętnastki, gdy do rządu weszli przedstawiciele skrajnie prawicowej Austriackiej Partii Wolnościowej FPÖ Jörga Haidera. Wywodzący się z FPÖ minister finansów Karl Heinz Grasser zagroził, że jeśli Bruksela nie zniesie sankcji, Wiedeń zacznie sabotować prace Unii.
Chile.
Sąd apelacyjny w Santiago rozpoczął przesłuchania w sprawie uchylenia immunitetu przysługującego byłemu dyktatorowi Augusto Pinochetowi. Generał uzyskał ten immunitet w 1998 r., kiedy został wybrany na dożywotniego senatora. W sądzie znajdują się 92 pozwy przeciwko Pinochetowi.
Bułgaria.
Parlament uznał system polityczny z lat 1944–1989 za zbrodniczy, a dawną Bułgarską Partię Komunistyczną za organizację przestępczą. Posłowie Bułgarskiej Partii Socjalistycznej na znak protestu opuścili salę obrad; zapowiedzieli wniosek o wotum nieufności wobec rządu Iwana Kostowa.