Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Pielęgnacja dłoni jest wyjątkowo kłopotliwa. Pismo „Strażnicy Wagi” tak stawia sprawę: „Jeśli Twoje palce są krótkie, a paznokcie małe i szerokie, zrezygnuj z kształtu kwadratu i postaw na migdał”. Ponadto pismo radzi: „Pozbądź się skórek”, ale: „Pamiętaj! Nie wycinaj skórek! Cążki mogą uszkodzić macierz paznokcia”. Gdybyś nie dawała sobie rady, weź korepetycje z matematyki.

Nabyte w trakcie korepetycji wiadomości mogą się przydać też twojemu mężowi. Chociażby przy pracach z betonem. „Domowy Fachowiec” pisze: „aby z kruszywa otrzymać mieszankę betonową, należy zaczynem cementowym przepełnić wszystkie zawarte w nim jamy”. Przy czym „jamistość kruszywa powinna być jak najmniejsza”. A jak to osiągnąć? „W przypadku stosowania kruszyw o uziarnieniu ciągłym (zawierających ziarna wszystkich frakcji) jamistość można redukować przez dodanie coraz to mniejszych ziaren, którymi wypełnione są jamy między ziarnami większymi”. Gdy i matma zawiedzie, dzwoń do speleologa.

Pismo „Wróżbita” przestrzega przed zgubnym wpływem na ludzi urządzeń technicznych takich jak telewizor i komputer i zaleca środki zaradcze. „Wśród dotychczas stosowanych naturalnych środków zabezpieczających wyróżniamy: kamienie otoczaki, zaprawę murarską, muszle, słomę owsianą (...)”. Stosując rady „Domowego Fachowca” możesz wykonać przytulny domek dla swojego telewizora. Jednak jeśli myślisz o pełnym bezpieczeństwie, nie zapomnij zamurować okien i drzwi.

Wśród technik postępowania oraz porozumiewania się z osobami toksycznymi „Shape” wymienia metodę „lustrzanego odbicia”: „Jeśli koleżanka będzie naśmiewała się z twojego garbatego nosa, zdobądź się na tupet i powiedz: (.

Polityka 50.2002 (2380) z dnia 14.12.2002; Fusy plusy i minusy; s. 101
Reklama