Archiwum Polityki

Dział kadr

Tadeusz Seroka (45 l.) został prezesem Radia Rzeszów SA. Absolwent technikum górniczego w Katowicach, a potem Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (specjalizacja: dziennikarstwo telewizyjne). Po studiach przez dwa lata uczył w szkole. W 1983 r. rozpoczął pracę w Polskim Radiu w Rzeszowie jako dziennikarz redakcji informacyjnej, następnie kierownik tej redakcji, a w końcu dyrektor programowy rozgłośni. W 1997 r. został członkiem zarządu Radia Rzeszów SA. Mówi się o nim, że jest człowiekiem Unii Wolności. On sam mówi, że nie jest niczyim człowiekiem, ponieważ chce serio traktować publiczne radio. Żona – nauczycielka nauczania początkowego. Trzech synów: najstarszy studiuje w Akademii Ekonomicznej w Krakowie, młodszy jest uczniem liceum, a najmłodszy chodzi do podstawówki. Hobby: narty, wycieczki po lesie.

Irena Comaroschi

(44 l.) została ambasadorem Rumunii w Polsce. Absolwentka wydziału mechaniki Politechniki Bukareszteńskiej oraz wydziału stosunków międzynarodowych Narodowego Instytutu Studiów Politycznych i Administracyjnych. W l. 1980–90 pracowała jako inżynier aeronautyki i robotyki; była także nauczycielką technologii w liceum ogólnokształcącym w Bukareszcie. W służbie dyplomatycznej od 1992 r. Była III sekretarzem w departamencie planowania i analiz politycznych MSZ. W l. 1994–99 na różnych stanowiskach w ambasadzie Rumunii w Hadze. Po powrocie do kraju była dyrektorem departamentu Europy Środkowej MSZ, a ostatnio rzecznikiem prasowym, dyrektorem departamentu prasy i informacji MSZ. Zamężna, ma córkę.

Bp dr Wojciech Ziemba

(59 l.), dotychczasowy ordynariusz ełcki, został arcybiskupem i metropolitą białostockim. Zastąpił abp. Stanisława Szymeckiego (76 l.

Polityka 48.2000 (2273) z dnia 25.11.2000; Dział kadr; s. 100
Reklama