Archiwum Polityki

Dział kadr

Jerzy M. Nowak (62 l.) został ambasadorem RP w Królestwie Hiszpanii. Absolwent Szkoły Głównej Służby Zagranicznej w Warszawie i Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (dr nauk prawnych). Zawodowy dyplomata – w MSZ od 1960 r. Przebywał na placówkach w Dar-es-Salaam, Buenos Aires i Nowym Jorku. W l. 1991–97 był ambasadorem przy OBWE i innych organizacjach międzynarodowych w Wiedniu. Po powrocie do kraju jako dyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa prowadził prace związane z wejściem Polski do NATO, naszym przewodnictwem w OBWE (1998 r.) oraz negocjacjami nad rewizją Traktatu o siłach konwencjonalnych w Europie (CFE). Specjalista od bezpieczeństwa europejskiego, autor licznych publikacji na tematy międzynarodowe. Ostatnio był dyrektorem Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ. Żonaty. Syn jest lekarzem, córka – anglistka, zajmuje się public relations. Hobby: literatura piękna, historia, wędrówki po górach, film.

Alhaji Zubalru Dada

(48 l.) został ambasadorem Federalnej Republiki Nigerii w Polsce. Absolwent wydziału prawa i dyplomacji Uniwersytetu w Jos. Był m.in. wykładowcą w Lagos City College, wicedyrektorem Biura Informacji, szefem a potem dyrektorem generalnym administracji stanowej, dyrektorem programu pomocy dla bezrobotnych. Przez ostatnie sześć lat był dyrektorem Narodowej Agencji Kształcenia Kadr. Jednocześnie pełnił funkcje przewodniczącego i członka różnych rad i komitetów rządowych. Żonaty, ma dwóch synów i cztery córki. Hobby: piłka nożna (był bramkarzem), tenis, ping-pong.

Dr Aleksander Proksa

(41 l.) został prezesem Rządowego Centrum Legislacyjnego. Do czasu ogłoszenia przez premiera i zakończenia konkursu na obsadę dotychczas zajmowanego przez niego stanowiska – nadal będzie sekretarzem Rady Ministrów.

Polityka 10.2000 (2235) z dnia 04.03.2000; Dział kadr; s. 92
Reklama