Archiwum Polityki

Sprzęt domowy

Jak wybrać sprzęty gospodarstwa domowego? Są to przedmioty użyteczne nie tylko dla kobiet, ale także dla całej rodziny, również dla chętnie gotujących mężczyzn.

• Sprzęty gospodarstwa domowego przestały być już synonimem braku pomysłu na prezent gwiazdkowy. Dzięki temu, że projektują je często znani plastycy, są nie tylko sprzętami użytkowymi, ale jednocześnie dziełami sztuki.

• Z dbałością o ich piękny wygląd idzie w parze troska o doskonalenie ich technicznej strony. Są nowoczesne, wielofunkcyjne, ergonomiczne. Ułatwiają prace domowe i jednocześnie są przyjazne dla człowieka. Nie chowa się ich w szafkach, ale wręcz eksponuje. Bywa, że znane firmy proponują przedmioty gospodarstwa domowego od łyżeczek po sprzęt zmechanizowany w jednym stylu; retro, rustykalnym albo art deco.

• Wielki wybór, różnorodność przedmiotów proponowanych przez plastyków pozwoli więc znaleźć prezent dla każdego i zaspokoi każdy gust.

• W sieciach dużych sklepów, gdzie możemy kupić tego rodzaju wyroby, takich jak DUKA czy IKEA, szybko zmieniają się mody i style, wiec kupując prezent dobrze jest upewnić się, czy przedmiot, który chcemy kupić, jest z nowej kolekcji, bo nawet łyżka do sałatek może okazać się démodé. Tym, którzy nie lubią masowej produkcji i mogą wydać więcej pieniędzy, pozostają galerie sztuki. Tam właśnie kupuje się sprzęty gospodarstwa domowego, które, tak jak obraz czy rzeźba, mają swojego autora, rok stworzenia, a czasem nawet własną historię. Są piękne i praktyczne, ale także świetnie nadają się na prezent.

 

• Filiżanka z napisami e-mail café i internet café. Raczej dla młodych członków społeczności internetowej na mocną kawę przed nocnym czuwaniem przy komputerze. Cena 23 zł.

• Smakosze na pewno ucieszą się z ładnej, trwałej deski przeznaczonej specjalnie do krojenia sera.

Dodatki 49.2000 + Polityka. Style. Prezenty (90075) z dnia 02.12.2000; s. 12
Reklama