Jak kupować sprzęt elektroniczny:
1
Na zakupy najlepiej wybrać się do sklepu o uznanej marce lub należącego do markowej sieci handlowej – ceny są tam zazwyczaj wyższe niż np. na bazarze, ale sprzęt nie powinien sprawiać niespodzianek.
2
Należy wybierać sprzęt markowy – jest staranniej wykonany, użyto do jego produkcji lepszych materiałów, a gdy po latach zdarzy się jakaś awaria, będzie istniał serwis, który naprawi uszkodzenie.
3
Podczas kupowania należy poprosić sprzedawcę (jeśli sam tego nie zaproponuje) o rozpakowanie sprzętu i jego uruchomienie. Jeśli kupujemy z dostawą do domu, o rozpakowanie i uruchomienie trzeba też poprosić po przywiezieniu nam nabytku.
4
Podczas prezentacji sprzętu wyraźnie zapytajmy sprzedawcę, czy obsługa nie wiąże się z jakimiś niespodziankami, których nieznajomość może doprowadzić do zepsucia urządzenia (możemy wówczas stracić gwarancję).
5
Należy poprosić o przedstawienie warunków gwarancji i późniejszego serwisu.
6
Trzeba sprawdzić, jakie są całkowite koszty eksploatacji sprzętu (np. przy zakupie drukarki atramentowej oprócz ceny samego urządzenia bardzo istotna jest cena pojemników z atramentem).
7
Jeśli mamy dostęp do Internetu, spróbujmy znaleźć jak najwięcej informacji o kupowanym urządzeniu – często znajdziemy uwagi internautów-użytkowników.
• Elektroniczny tłumacz może ułatwić pracę i naukę języka. Cena 830 zł.
• Przenośny odtwarzacz Panasonic z radiem. Superlekki, pilot z wyświetlaczem. Szybki dostęp do nagrań, uniwersalna funkcja wyszukiwania.