Archiwum Polityki

Dział kadr

Stanley Glod został dyrektorem generalnym koncernu Boeing na Polskę. Ukończył Narodowy Uniwersytet Obrony Narodowej w Waszyngtonie i Akademię Prawa Międzynarodowego w Hadze. Ma także doktorat z prawa międzynarodowego po studiach na Uniwersytecie Monachijskim oraz Ukraińskim Wolnym Uniwersytecie. Jest emerytowanym oficerem rezerwy armii amerykańskiej. W administracji prezydenta R. Reagana był prezesem Komisji Roszczeń Międzynarodowych USA. Był też wiceprezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz doradcą prawnym ambasady RP w USA. Uczestniczył w kampanii prowadzonej w Senacie USA na rzecz przystąpienia Polski do NATO. W 1996 r. został konsultantem w firmie McDonnel Douglas, a po jej fuzji z Boeingiem konsultantem ds. marketingu m.in. samolotu F/A–18 Hornet. Od 1998 r. mieszka w Polsce.

Choon Sik Yoo

(l. 56), prezes Daewoo Motor Polska w Lublinie dodatkowo objął funkcję prezesa Daewoo-FSO w Warszawie. Dotychczasowy prezes Jin Chul Suk został odwołany do Korei. Zmiana na stanowisku prezesa Daewoo-FSO to efekt kryzysu w Daewoo i przejęcia koncernu przez jego wierzycieli, którzy obecnie poszukują inwestorów zainteresowanych zakupem fabryk. Z tego najprawdopodobniej względu całość spraw Daewoo w Polsce powierzono Choon Sik Yoo uchodzącemu za zdolnego menedżera. Z wykształcenia jest inżynierem metalurgiem. Od 1977 r. pracuje w Daewoo w sektorze motoryzacyjnym. Prowadził negocjacje dotyczące przejęcia przez Daewoo zakładów w Lublinie i w Warszawie. Od 1995 r. jest prezesem Daewoo Motor Polska. Odznaczony odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Żonaty, ma dwie córki (na studiach w USA).

Dr Henryk Szlajfer

(53 l.) został stałym przedstawicielem RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Organizacjach Międzynarodowych oraz stałym przedstawicielem – szefem misji RP przy OBWE w Wiedniu, w randze ambasadora.

Polityka 7.2000 (2232) z dnia 12.02.2000; Dział kadr; s. 92
Reklama