Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• „Przegląd Tygodniowy” zadał paru osobom zasadnicze pytanie: „Czy powinno się zmienić rząd?”. Jak zwykle bardzo dowcipnie odpowiedział Janusz Korwin-Mikke (UPR): „Po pierwsze trzeba zlikwidować Trzecią Rzeczpospolitą, która jest nieudanym eksperymentem. Należy powołać nowe państwo polskie z inną konstytucją”.

• Jacek Rybicki, zastępca Krzaklewskiego, który w Radiu Gdańsk ogłosił, iż zmiany w klubie AWS są konieczne (stanowiska szefa nie wykluczając), wyjaśnił „Życiu” dokładniej, co chciał przez to powiedzieć: „Można sobie wyobrazić, że Krzaklewski jako kandydat na prezydenta będzie wolał grać nie przy siatce, lecz z głębi kortu, by nie narażać się na minięcie przez przeciwnika”.

• Poseł ZChN Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla „Najwyższego Czasu”: „W tej chwili opinia publiczna oczekuje premiera zdecydowanego, silnego... Trzeba też zmienić obraz rządu przez skuteczną politykę informacyjną. Jak na razie lud Warszawy powtarza »Luft jest do luftu«. Ten sam lud mówi o premierze »pzu« – premier zawsze uśmiechnięty...”

• Kazimierz Marcinkiewicz, szef gabinetu politycznego premiera, w „Nowym Państwie” uspokaja: „Za rok premierem będzie nadal Jerzy Buzek. Rząd będzie podlegał zmianom – także kadrowym, tyle że nie na drodze burzliwych rekonstrukcji, bo to nam tylko szkodzi. Kolejne przesilenie zmobilizuje polityków AWS wokół zadań, a w przyszłości wokół kandydata na prezydenta. A to pozwoli nam odzyskać zaufanie naszych wyborców”.

• Oburzony czytelnik „Tygodnika Solidarność” w liście do swojej redakcji o politykach AWS, którzy chcieli odwołać ministra Wąsacza: „Są to po prostu polityczne kundle, działający na rzecz chichoczącego z zadowolenia Millera i spółki (.

Polityka 7.2000 (2232) z dnia 12.02.2000; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama