Archiwum Polityki

Dział kadr

Tadeusz Jakub Wróblewski (53 l.) został wiceprezesem Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Ukończył krakowską AWF (magister turystyki i rekreacji) i kolejne kursy, dzięki którym zdobył dyplom trenera kajakarstwa klasy M z licencją. Pracował jako nauczyciel WF w szkole i trener kajakarstwa w warszawskiej Spójni. Następnie był m.in. trenerem kadry seniorów, kierownikiem ekipy na igrzyskach w Seulu, sekretarzem generalnym PKOl, szefem Polskiej Misji Olimpijskiej w Barcelonie i Atlancie. W l. 1996–97 ukończył również Podyplomowe Studium Obronności w Akademii Obrony Narodowej. W l. 1997–98 dyrektor ds. marketingu i inwestycji w firmie Rosenberg Polska, a ostatnio dyrektor Departamentu Sportu Dzieci i Młodzieży w b. UKFiT. Jest założycielem Salezjańskiej Organizacji Sportowej. Od 1993 r. jest prezesem Polskiego Związku Kajakarskiego, a od 1996 r. członkiem zarządu PKOl (wiceprzewodniczący Komisji Idei Olimpijskich). Żona ukończyła warszawską AWF. Syn pracuje w marketingu.

Stan Szczurek

(53 l.) został prezesem zarządu Deutsche Bank Polska SA. Jest absolwentem Wharton School of Business Uniwersytetu Pensylwania (MBA). Po ukończeniu studiów w l. 1977–90 pracował w Citibanku, m.in. w przedstawicielstwach w Niemczech, Austrii, Francji i w Polsce. Potem został dyrektorem generalnym w Reiffeisen Centrobank w Warszawie i w ING Poland. W l. 1994–97 był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Banku Śląskiego, a od maja 1998 r. wiceprezesem tego banku. Jest obywatelem Stanów Zjednoczonych i Polski. Żonaty, ma troje dzieci. Hobby: literatura i jogging.

Krzysztof Kawęcki

(40 l.) został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Zgodnie z ustawą o działach zadania b. Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki rozparcelowano między ministra transportu (dziś odpowiada za turystykę) i ministra edukacji (odpowiada za kulturę fizyczną i sport).

Polityka 15.2000 (2240) z dnia 08.04.2000; Dział kadr; s. 100
Reklama