Archiwum Polityki

Dział kadr

Władysław Gołębiewski (48 l.) został prezesem zarządu Raiffeisen Bank Polska. Ukończył Wydział Handlu Wewnętrznego SGPiS oraz podyplomowe Studium Finansów. W l. 1973–91 r. pracował w Banku Handlowym, skąd ze stanowiska dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą przeszedł na stanowisko wiceprezesa NBP. W l. 1991–92 równocześnie z ramienia Polski był wicegubernatorem w Banku Światowym, a także członkiem Rady Nadzorczej Banku Handlowego oraz Banku Handlowego International Luxembourg. W 1981–91 był członkiem, a w l. 1991–92 wiceprzewodniczącym grupy negocjującej restrukturyzację polskiego zadłużenia z bankami komercyjnymi i Klubem Paryskim. Od 1992 r. wiceprezes Raiffeisen Zentrobank w Warszawie (obecnie Raiffeisen Bank Polska). Od pół roku był p.o. prezesa.

Roman Żbel

(47 l.) został prezesem Krajowego Związku Stowarzyszeń Właścicieli Stacji Patronackich Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA z siedzibą w Płocku. Krajowy Związek tworzy siedem regionalnych stowarzyszeń grupujących 562 benzynowe stacje z logo Petrochemii Płock SA. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Jest właścicielem trzech stacji paliw związanych z PKN ORLEN umową patronacką od 1996 r., które wchodzą w skład Stacji Paliw Napędowych Wygoda SA w Cieszynie. Razem z żoną kierują Radą Nadzorczą tej spółki. Córka jest studentką Wydziału Prawa UW, syn ukończył w tym roku Wyższą Szkołę Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach i zamierza kontynuować studia na UW. Hobby: rodzina, własny dom i rozwój Ziemi Cieszyńskiej.

Edward Edmund Nowak

(50 l.) został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. Absolwent krakowskiej AGH (elektroenergetyk). Pracował w Hucie im. Lenina m.in. jako elektromechanik i specjalista ds.

Polityka 37.2000 (2262) z dnia 09.09.2000; Dział kadr; s. 92
Reklama