Archiwum Polityki

Lekcje Internetu dla początkujących i zaawansowanych

[nie zaszkodzi przeczytać]

Internet – praktyczny przewodnik. Optimus Pascal SA, Bielsko-Biała 2000

Internet atakuje nas wszędzie: na każdej niemal wizytówce widnieje adres e-mail, każdy niemal billboard reklamowy zawiera adres witryny WWW ogłaszającej się firmy. A przecież dopiero ok. 10 proc. Polaków korzysta z Internetu. Sterroryzowana przez internautów i modę na Internet większość boi się nawet przyznać, że nie korzysta z Globalnej Pajęczyny, bo nie wie, jak to czynić.

Tymczasem dobrodziejstwa Internetu są dostępne niemal dla każdego, wystarczy komputer, modem, linia telefoniczna i odrobina wiedzy. Gdzie ją zdobyć? Jednym ze sposobów jest kupienie za 10 zł niewielkiej formatem, choć grubej książeczki wydanej przez wydawnictwo Pascal „Internet – praktyczny przewodnik”. Właśnie ukazała się druga licząca 720 stron edycja tego dziełka, które powinno zagościć na półce, a właściwie obok klawiatury każdego początkującego internauty. Przeczyta w nim, jak po raz pierwszy połączyć się z WWW, jak wysyłać pocztę, jak szukać w bezmiarze Internetu wartościowych informacji i ofert, jak korzystać z bardziej wyrafinowanych usług – czatów, grup dyskusyjnych, jak stworzyć własną witrynę i jak ją udostępnić całemu światu.

Dla każdego, początkującego i doświadczonego, użytkownika cenna będzie bardzo rozbudowana w stosunku do poprzedniej edycji część katalogowa, zawierająca kilka setek najciekawszych adresów WWW ze świata i z kraju.

[lektura obowiązkowa]
[warto mieć w biblioteczce]
[nie zaszkodzi przeczytać]
[tylko dla znawców]
[czytadło]
[złamane pióro]
Polityka 44.2000 (2269) z dnia 28.10.2000; Kultura; s. 65
Reklama