Archiwum Polityki

Komputery przenośne

Niewielki przenośny komputer dla większości będzie doskonałym urządzeniem zarówno do pracy, jak i zabawy, świetnie sprawdzi się w biurze i w domu. Można to „biuro” zabrać w podróż służbową czy nawet na urlop. Jak jednak dokonać wyboru odpowiedniego dla naszych potrzeb notebooka? Rozpiętość cen jest olbrzymia: od tanich za niewiele ponad 2 tys. zł do urządzeń po kilkanaście i więcej tysięcy złotych. Czym się kierować? Czego wystrzegać?

Na co zwrócić uwagę kupując notebooka?

Procesor – to serce każdego komputera. Szybkość procesora (chociaż nie tylko) przekłada się na komfort pracy i możliwości, z jakich będziemy mogli skorzystać. Teoretycznie zależność jest prosta: im szybszy procesor, tym lepiej. Ale w przypadku notebooków warto jeszcze spojrzeć na kilka innych specyficznych parametrów.

Intel, czołowy producent procesorów, oferuje dwa ich typy: Mobile Pentium 4 i Pentium-M. Ten drugi to nie tylko procesor, ale również zintegrowana karta do łączności bezprzewodowej, umożliwiająca włączanie się bez kabla do lokalnych sieci komputerowych (tzw.

Dodatki 44.2005 + Polityka. Książeczka cyfrowa 2 (90085) z dnia 05.11.2005; s. 4
Reklama