Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Tom VII „Porad babuni” w nocie pt. „Kształt stołu” przestrzega, jak nie zepsuć imprezy. „Kształt stołu ma wpływ na atmosferę podczas posiłku. Kwadratowe dają poczucie stabilności, wokół okrągłych energia chi wiruje. Jeśli nie spowolnisz jej, używając remedium (np. szklanej kuli), goście szybko wyjdą”. Przy czym tutaj akurat kształt szklanego naczynia nie ma znaczenia, ważne, co jest w nim i ile tego jest. Od tego naprawdę zależy, na jak długo goście zalegną.

Czytelniczka zwróciła się do pisma „Shape” o poradę: „Mam dopiero 33 lata, ale zauważyłam, że linia podbródka nie jest już idealna. Czy zabieg wszycia złotych nici będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem?”. Rzeczywiście, długa broda może zamaskować niedoskonałości podbródka.

Sławek z Wałbrzycha pyta ekspertkę Dominikę z pisma „Men’s Health”: „Przeczytałem w jednym z podręczników dobrego stylu, że w męskiej szafie powinna się znaleźć klubowa marynarka. Co to za dziwo i kiedy to nosić?”. Otóż jest to marynarka w kolorach drużyny, której kibicujesz. Możesz zakładać na kamizelkę kuloodporną.

W tomie VII kultowych już „Porad babuni” znalazła się drobna nieścisłość. Oto czytamy w notce „Konieczna szybka naprawa”: „Jeśli woda w zlewozmywaku nie spływa od razu, tylko powoli, jak najszybciej doprowadź to do porządku. Tak samo bezzwłocznie trzeba zreperować zepsuty piekarnik”. Ależ babuniu, chyba wody nie wylewamy przez piekarnik?

Polityka 44.2005 (2528) z dnia 05.11.2005; Fusy plusy i minusy; s. 105
Reklama