Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Czytelniczka „Claudii” pyta: „Jakie fryzury są najodpowiedniejsze dla kobiet, których kształt twarzy przypomina trójkąt?”. Oczywiście te w kółko golone.

Wśród porad „Twista”, co zrobić, by „wasza miłość przetrwała lato?”, znajdujemy i taką: „Jeśli zwykle traktujesz swojego faceta tak, jakbyś była treserką dzikich zwierząt, (...) przed wakacjami lepiej zrób odwrotnie: poluzuj mu! Inaczej, gdy chłopak znajdzie się daleko od ciebie, od razu ucieknie do łagodniejszej laski”. Może być też tak, że jak mu nie poluzujesz, ucieknie się do pałki.

Z dramatycznym pytaniem zwróciła się jedna z czytelniczek do eksperta w piśmie „Claudia”. „Jestem ciemną szatynką. Czy krem rozjaśniający zmieni mnie w jasną blondynkę?”. Ekspert zdecydowanie mówi „nie” i ja się z nim zgadzam. Ostrzegam też, że po takim zabiegu zostanie pani nie dość, że blondynką, to w dodatku ciemną, a trudno o gorsze połączenie.

Z horoskopu dla Barana („Gwiazdy mówią”): „trenuj swoje szare komórki”.

Kolejna rada pisma „Olivia”, które zachęca do odrobiny wakacyjnego szaleństwa. „Frisbee, czyli latające plastikowe talerze, nie wychodzi z mody od lat. I nic dziwnego. To fantastyczna zabawa. A gdyby nie udało ci się namówić na nią ukochanego, z chęcią potowarzyszy ci twój psiak”. Ale nie przejmuj się. Jeśli ukochany poogląda cię z twoim psiakiem, na pewno w domu zaproponuje ci swoją odmianę szaleństwa z latającymi talerzami. Porcelanowymi.

Polityka 29.2003 (2410) z dnia 19.07.2003; Fusy plusy i minusy; s. 95
Reklama