Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Z poradnika babuni (Biblioteczka „Pani domu”) rada pt. „Rajstopy bez oczek”. „Aby przedłużyć życie nowych rajstop, zamocz je w wodzie i zapakowane w woreczek foliowy włóż na kilka godzin do zamrażarki”. Oczywiście życie rajstop można przedłużać dowolnie długo. Możesz zamrozić je nawet na kilka lat i zaglądając codziennie do zamrażarki cieszyć swe oczy rajstopami bez oczek.

Ciekawy cosmoprzewodnik flirciary zamieścił wiadomy periodyk. Przewodnik ów „Uzbroi cię w pełną uwodzicielskiej magii amunicję, którą ustrzelisz każdego faceta”. Oto jeden z cosmonabojów: „Przynieś ze sobą niepasujący kompletnie do sytuacji przedmiot: na przykład matę do jogi na spotkanie biznesowe albo notatnik na imprezę w klubie. Najbardziej atrakcyjne są tajemnicze kobiety”. Tajemnicze – owszem, ale głupie już nie. Dlatego na wszelki wypadek wszędzie noś ze sobą książkę, tylko na Boga, niech to nie będzie „Poradnik babuni”.

Pismo „Bella” zadało podchwytliwe pytanie: „Czy to prawda, że nieumiejętne stosowanie suszarki niszczy włosy?”. Jak najbardziej. Nie tylko ważne jest, jak używamy, ale i jakiej suszarki. Np. ułożenie włosów na suszarce do naczyń unieruchomi nas na dłuższy czas. Można taką suszarkę założyć na głowę, ale pamiętajmy – bez naczyń!

Barbara z Międzyzdrojów skarży się „Życiu na gorąco”: „Na palcu zrobił mi się bolesny nagniotek. Walczę z nim bezskutecznie od dwóch lat. Nie pomogły interwencje chirurgiczne, wypróbowałam też większość dostępnych w aptece środków. A ból potrafi być tak silny, że świdruje aż do mózgu. Bardzo proszę o radę”. WDR: pani Barbaro, proszę już więcej nie męczyć nagniotka, zachodzi obawa, że interwencji chirurgicznej trzeba poddać właśnie mózg.

Polityka 24.2003 (2405) z dnia 14.06.2003; Fusy plusy i minusy; s. 95
Reklama