Archiwum Polityki

Plota

W kraju rośnie moda na brukowce. Do wypuszczenia na rynek dzienników o tematyce sensacyjno-skandalizującej przymierzają się równocześnie dwa wielkie wydawnictwa Agora i Axel Springer Polska. Oba nowe tytuły – konkurencyjne dla Super Expressu – mają się pojawić już za kilka tygodni. Wiele przykładów wskazuje, że polska prasa w ogóle zmierza w tym kierunku. Nic dziwnego, że i „Polityka” zwietrzyła tu swoją szansę. Dlatego postanowiliśmy oddać w Państwa ręce własny brukowiec. Zapewniamy, że będziemy dążyć do tego, aby w naszym wykonaniu bruk sięgnął ideału.

Seksdieta Renaty Beger?
W kuluarach sejmowych wszyscy zadają sobie pytanie: cóż takiego się stało, iż w ostatnim czasie wygląd posłanki Renaty Beger z Samoobrony tak radykalnie się zmienił na korzyść? Naszej reporterce jako jedynej udało się porozmawiać z panią poseł.

 

Statek śmierci
Na statku „Rusałka” dokonuje się zabiegów eutanazji. Pasażerom wstrzykuje się czeterochlorobenzoetonylinę, która po 20–25 minutach powoduje zgon.

 

Mamy gaz Saddama
Nasi reporterzy ubiegli Amerykanów w Iraku
Jest to historia o tym, jak polscy dziennikarze zapędzają w kozi róg równocześnie Międzynarodową Agencję Energii Atomowej i najpotężniejsze wywiady świata – CIA i Mossad, oraz światową śmietankę dziennikarstwa śledczego i wojennego. Podając się za rosyjskich gangsterów przekonali szyickich handlarzy, że są zainteresowani zakupem gazu musztardowego. Następnie zobaczyli i sfotografowali pojemnik z tą śmiertelną substancją.
Reportaż „Mamy gaz Saddama” nasi reporterzy napisali dla Was z narażeniem życia. Już jutro w „Plocie”

 

Słowik śpiewa!
Naszemu reporterowi udało się dotrzeć do pilnie strzeżonego zakładu karnego, w którym Andrzej Z. ps. Słowik, oczekuje na swój proces.

 

Nieziemski przekręt
Sprawcą zniknięcia zboża z silosów w Zachodniopomorskiem nie był poseł Bonda z Samoobrony, lecz potworna, wirująca plazma.

 

Tumult paraliżuje stolicę
Straszny tumult powstał wczoraj w Warszawie. Ustał dopiero po brutalnej interwencji policji.
Tumult był naprawdę straszny, nigdy nie widziałem czegoś podobnego – mówi jeden z przerażonych świadków. Mimo to władze miasta starają się skandal zbagatelizować.

Polityka 31.2003 (2412) z dnia 02.08.2003; s. 81
Reklama