Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Najmłodszą osobą biorącą udział w kampanii prounijnej jest bez wątpienia nienarodzony jeszcze syn posłanki SLD Agnieszki Pasternak, w imieniu którego brzuchata mama przemawia na plakatach: „Ono chce żyć w Unii? A ty? TAK w referendum”. W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” posłanka oświadczyła, iż wbrew temu, co piszą w gazetach, jej syn wcale nie będzie miał na imię Aleksander.

W kampanii referendalnej nie zabrakło głosu Weteranów Lewicy, którzy wystąpili z apelem: „Nie może zabraknąć głosu tej generacji, która niejednokrotnie dawała wyraz troski o państwo nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach (...). Popieramy Rząd Leszka Millera i Jego jako Premiera za konsekwentne działania na rzecz uzyskania jak najlepszych warunków akcesyjnych i wysoko cenimy to wszystko, co czynił, by osiągnąć ten cel”.

Robert Schuman, francuski polityk, współtwórca koncepcji zjednoczonej Europy, będzie miał swoją ulicę na warszawskiej Pradze. Na razie stoi tam jeden budynek.

Tymczasem w Wąchocku trwają przygotowania do budowy pomnika sołtysa. Odbył się już casting na twarz: kandydaci mieli przysłać swoje zdjęcie i 100 zł. Wpłynęły tylko dwie oferty. Jedną złożył uczony z Katowic, który został natychmiast zdyskwalifikowany, ponieważ jest chudy, łysy i nie ma wąsów. Na drugim zdjęciu był sołtys jak się patrzy, ostatecznie jednak obaj kandydaci odpadli, ponieważ nie wpłacili pieniędzy. W najgorszym razie na postumencie stanie anonim.

Wielką furorę zrobił zamieszczony nie tak dawno w „Super Expressie” wywiad z posłanką Samoobrony, która pochwaliła się, cytujemy, że ma kurwiki w oczach. Ostatnio parlamentarzystka przemówiła z łamów „Tygodnika Pilskiego”, stwierdzając m.

Polityka 23.2003 (2404) z dnia 07.06.2003; Polityka i obyczaje; s. 122
Reklama